7 ayda sayısal 170 bin yapılır mı?

Çalışırsan yapabilirsin.

Dikkatli anlayarak çalışman gerekiyor. Odağın başka yerlerdeyse okuduğunu fazla anlamazsın. TYT aslında çok da zor değil çalışınca halledilir yani. Ama etkili çalışman lazım.

Bunu 70-80'e çıkarırsan yeteceğini düşünüyorum. 90 ve üstü yaparsan beklediğinden çok daha iyi sonuç yaparsın. Fende biyoloji ezber ama fizik kimya daha çok işlem. Matematiğe çalışırken fizik ve kimya netin de artar haberin olsun.

Fende eksiğin çok gibi. Sayısalcısın 2 net çok az.

Hocam benim etkili çalışma sistemim şuydu. Öncelikle günde minimum 3 saat çalışman lazım. Her gün düzenli olarak 10 paragraf 10 problem 10 dil bilgisi çözmen gerekiyor ki alışacaksın yavaş yavaş. Anlamadığın konu varsa açacaksın YouTube'dan videosunu sindire sindire dinleyip sonra sorusunu çözeceksin. Baktın yine mi olmuyor? Başka video aç onu izle. İllaki anlayacaksın bir süre sonra. Bazı şeyleri kesin olarak ezberlemen gerekiyor onları her hafta tekrar etsen gerçekten mükemmel bir iş yaparsın. Bu arada çözeceğin kaynakların da senin üzerinde etkisi çok büyük. Temelin yoksa kolaydan başla. Baktın çok kolay geliyor ortayı çözmeye başla. Zorlanmaya başlarsan biraz sıkıntın vardır konuda onlara bakman gerekiyor. Sonra orta da kolay gelmeye başlarsa zoru çöz. Zoru da çözmeye başladıysan artık TYT denemesi çözmeye başlayabilirsin. Tabii sadece çözmek gerekmiyor aynı zamanda yanlışlarının da üstüne gitmek gerekiyor. Yanlışlarını anlamazsan yine yanlış yaparsın hiçbir anlamı kalmaz. Düzenli defter tuttuysan 1 haftanı biyoloji defterine 1 haftanı kimya defterine harcayabilirsin. Ama dediğim gibi dikkatli yapman gerekiyor bu tekrarı. Yoksa okuduğunu anlamazsın gider yine yanlış yaparsın. Kodlama yapmak da etkileyici bir yöntem. Kodlama sayesinde tarih coğrafya gibi derslerde birkaç net arttırabilirsin. Bunları yaparsan gerçekten netlerinin arttığını göreceksin. Bir de bakmışsın hedefin 100bin iken bir anda 30bine girivermişsin. Benim tavsiyelerim bu kadar eksiğim varsa tamamlayabilirsiniz. İyi akşamlar dilerim.

Sınava 8 aydan daha fazla gün var. Ayrıca daha iyisini de yapabilirsin. Kendine güven.
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Hepsini okudum. Motivasyonum çok fazla düşmüştü. Mesajlarınız ile şuanda gayet iyi. Çalışmaya hemen başlayacağım. Yeniden teşekkür ederim.

TYT netlerim genel olarak şu an aşağıdaki gibi:
Matematik: 11.
Fen: 2
Türkçe: 20.
Sosyal: 13.

Hocam Türkçeyi nasıl 20 yapıyorsunuz ilk hangi dersten başlıyorsunuz ya matematik 20 net geliyor 0 geometri ile geometri çalışmaya başladım 30'a çıkartacağım matematiği feni 10 da bırakacağım ama ne yaparsam yapım Türkçe veya sosyalde 10 net üzerine çıkamıyorum.

Hocam Türkçeyi nasıl 20 yapıyorsunuz ilk hangi dersten başlıyorsunuz ya matematik 20 net geliyor 0 geometri ile geometri çalışmaya başladım 30'a çıkartacağım matematiği feni 10 da bırakacağım ama ne yaparsam yapım Türkçe veya sosyalde 10 net üzerine çıkamıyorum.
Hocam ben aslında hiç Türkçe üzerine bir çalışma yapmadım. Dil bilgisine hiç çalışmadığım için şuanda sadece paragraf sorularını çözüyorum. Ama şunu söyleyebilirim. LGS'ye hazırlanırken paragraf çalışmıştım. Onun dışında da hiçbir çalışma yapmadım. Denemlerde de hep Türkçe netim 17-22 arası oldu.

Ve hocam siz başarırsınız.

Hocam ben aslında hiç Türkçe üzerine bir çalışma yapmadım. Dil bilgisine hiç çalışmadığım için şu anda sadece paragraf sorularını çözüyorum. Ama şunu söyleyebilirim. LGS'ye hazırlanırken paragraf çalışmıştım. Onun dışında da hiçbir çalışma yapmadım. Denemlerde de hep Türkçe netim 17-22 arası oldu.

Artar hocam feni 10+ yaparsınız matıda arttırsınınız türkçeyide çok az arttırsaniz sonra Full AYT kassanız banko girersiniz.

Ve hocam siz başarırsınız.

Artar hocam feni 10+ yaparsınız matıda arttırsınınız türkçeyide çok az arttırsaniz sonra Full AYT kassanız banko girersiniz.

Kanka merhaba TYT mat netlerini nasıl 20 nete çıkarttın taktik verebilir misin biraz 10 net yapıyorum ortalama ?

Kanka merhaba TYT mat netlerini nasıl 20 nete çıkarttın taktik verebilir misin biraz 10 net yapıyorum ortalama?

Kanka inan bende bilmiyorum sadece Eyüp bnin kampına başladım 3-4 tane konu izledim devam edeceğim izlemeye bıraktım biraz. Eyüp hocam sayesinde matematiğin dilini öğrendim adam öyle bilgiler veriyor ki başka konuyada temel atıyon bilmediğin konuyuda yapabiliyorsun.

Kanka merhaba TYT mat netlerini nasıl 20 nete çıkarttın taktik verebilir misin biraz 10 net yapıyorum ortalama?

Hacı bir de problem kitabı aldım Bilgi Sarmal 3D çözüyorum Eyüp b dinliyorum konu anlatımını onunla birliktede çözüyorum çok çalıştığım söylenemez hatta bayağı az çalışıyorum ama arttı işte. Saldım şu son zamanlar eğer bunları kendini verip yaparsan 2-3 aya 25'e garanti çıkarsın.

Kanka inan bende bilmiyorum sadece Eyüp bnin kampına başladım 3-4 tane konu izledim devam edeceğim izlemeye bıraktım biraz. Eyüp hocam sayesinde matematiğin dilini öğrendim adam öyle bilgiler veriyor ki başka konuyada temel atıyon bilmediğin konuyuda yapabiliyorsun.

Hacı bir de problem kitabı aldım Bilgi Sarmal 3D çözüyorum Eyüp b dinliyorum konu anlatımını onunla birliktede çözüyorum çok çalıştığım söylenemez hatta bayağı az çalışıyorum ama arttı işte. Saldım şu son zamanlar eğer bunları kendini verip yaparsan 2-3 aya 25'e garanti çıkarsın.

Kaç nettesin şu an genel olarak?

Kaç nettesin şu an genel olarak?

Gözüm benim mat 18-19-20-21 geliyor 0geometri ile geometriye hiç bakmıyorum fen 1-2 net sosyal 2-3 net Türkçede 5 net 8 net falan geliyor ortalama olarak genel nete 25-30 diyebiliriz. Ama ben Türkçeyi halledeceğime inanıyorum 20 neti görürüm Türkçe'den sosyaldende 10'a yakın yaparım mat en kötü 25 desen fende 8-10 arası yaparım.

Gözüm benim mat 18-19-20-21 geliyor 0geometri ile geometriye hiç bakmıyorum fen 1-2 net sosyal 2-3 net Türkçede 5 net 8 net falan geliyor ortalama olarak genel nete 25-30 diyebiliriz. Ama ben Türkçeyi halledeceğime inanıyorum 20 neti görürüm Türkçe'den sosyaldende 10'a yakın yaparım mat en kötü 25 desen fende 8-10 arası yaparım.

Benim de 55 civarı şu an umarım başarırız.

Geri
Yukarı