7 bin TL'ye kadar 2. el laptop önerisi

meydan12

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ofis programları, ofis türevi iş ihtiyaçlarını ve film izlemek için 15.6" altında (14" gibi) bir laptop arayışındayım. Benzer eski bir cihaz var elimde fakat sürekli donmalar, Zoom görüşmelerinde ekranın donması vs gibi problemlerden dolayı makul fiyatlı bir laptop arıyorum. Cihaz hafif olmalı, iş için sürekli taşımak gerekiyor çünkü. Öyle ahım şahım bir şeye ihtiyaç yok, YouTube'da 1080p ekran büyütünce donmayacak, ekranı film izleme keyfini bozmayacak bir şey arıyorum. Yıllar yıllar önce çıkan modeller olmazsa sevinirim.

Donanım bilgim olmadığı için marka-model önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar. Forumda temiz bir cihaz satan varsa forumdan da alabilirim İstanbul içi.
Bütçe maksimum 7k, mümkünse daha az :)

Öncelikle öneriler için teşekkür ederim hocam. İş gereği bolca film, dizi izleme gereği de var bu yüzden 12.5'' de çok küçük kalabilir ve iki ilanda da ekran FHD değil. 12.5'' olduğunu bile bilmiyordum, tablet gibi bir şey bu herhalde :)

X260'ın ekranı FHD IPS 300nit diye biliyorum hocam, 12.5 biraz ufak kalmış doğru.

Buna bakılabilir o zaman.

X260'ın ekranı FHD IPS 300nit diye biliyorum hocam, 12.5 biraz ufak kalmış doğru.

Buna bakılabilir o zaman.
Yıllar önce bir Lenovo kullanmıştım şu ortadaki kırmızı mouse klavye kullanımında sorun çıkarıyor hocam, klavye ile çok fazla yazı yazılıyor. Bir de 7-8 yıl önce çıkmış cihaz. 6 bin civarına daha uygun yeni modeller görebiliyorum ama donanımdan anlamıyorum, tipine aldanıyorım, daha modern geliyor :D

Yıllar önce bir Lenovo kullanmıştım şu ortadaki kırmızı mouse klavye kullanımında sorun çıkarıyor hocam, klavye ile çok fazla yazı yazılıyor. Bir de 7-8 yıl önce çıkmış cihaz. 6 bin civarına daha uygun yeni modeller görebiliyorum ama donanımdan anlamıyorum, tipine aldanıyorım, daha modern geliyor :D

Facebook gruplarına bir bakın hocam, ikinci elin kalbi orası.

Geri
Yukarı