25 bin TL'ye kadar laptop önerisi

Bütçe
25.000
Üstteki arkadaş saçmalamış, laptoplar da gayet oyun için üretilir. Evet bir masaüstü kadar performanslı değillerdir ancak bir masaüstü kadar zahmetli de değillerdir. Temizlik ve bakım konusunda olsun, sadelik ve küçüklüğü olsun, taşınabilirliği olsun her türlü masaüstünden daha iyidir. RDR2 oynamak ve 10 saat batarya ömrü beklemek bir yana, hiçbir laptop sana 10 saat batarya ömrü veremez. Güzel bir gaming laptop alıp, oyun oynamadığın zamanlarda güç tasarrufu ayarlarına alarak 4 5 saat gibi güzel bir pil süresi elde edebilirsin.

Excalibur atmışsın almanı tavsiye etmem. Onun yerine arkadaşın attığı IdeaPad veya Acer Nitro'nun 3050 Ti cihazı alınabilir.

Kanki 10 saat dediğime bakma 5 saat olsa da olur ama 2 saat olmasın istiyorum. Hani YouTube'a giriyorum sadece ve 2 saatte biterse sürekli bu kötü olur

Üstteki arkadaş saçmalamış, laptoplar da gayet oyun için üretilir. Evet bir masaüstü kadar performanslı değillerdir ancak bir masaüstü kadar zahmetli de değillerdir. Temizlik ve bakım konusunda olsun, sadelik ve küçüklüğü olsun, taşınabilirliği olsun her türlü masaüstünden daha iyidir. RDR2 oynamak ve 10 saat batarya ömrü beklemek bir yana, hiçbir laptop sana 10 saat batarya ömrü veremez. Güzel bir gaming laptop alıp, oyun oynamadığın zamanlarda güç tasarrufu ayarlarına alarak 4 5 saat gibi güzel bir pil süresi elde edebilirsin.

Excalibur atmışsın almanı tavsiye etmem. Onun yerine arkadaşın attığı IdeaPad veya Acer Nitro'nun 3050 Ti cihazı alınabilir.
Oyundan feragat ederek; prize bağlı ya da değil aynı gücü veren, tüm gün batarya (8-10 saat aralığında) veren Macbook Air M işlemciler var. Gaming laptop aldığında harici monitöre DP ya da HDMI ile bağladığın zamanda bile tam performansı alman hayal gibi bir şey. Bunu gaming laptop kullanan birisi olarak söylüyorum, macbook Air cihazımdan da yazmıyorum. Gaming laptoplar anlık hevesle alınır, 3 4 sene sonra basit bir arıza ile kullanmaz hale gelebilirler. Bunun yerine azıcık daha bütçeyle dizüstü alırsanız, eskiyen ya da yükseltmek istediğiniz parçaları daha kolay bir şekilde alır, sisteminizi yükseltebilirsiniz. Dediğim gibi, alan memnun satan memnunsa diyecek bir şey yok. 1 sene geçmeden 2 saatlik batarya ömrünüzde başarılar diliyorum.

Oyundan feragat ederek; prize bağlı ya da değil aynı gücü veren, tüm gün batarya (8-10 saat aralığında) veren MacBook Air M işlemciler var.

Dediğiniz doğru ancak arkadaş oyun oynamak istediğinden bahsetmiş. Biz diyoruz ki oyun oyna 5 saat de batarya süren olsun, siz diyorsunuz ki oyun oynama al 10 saat batarya süresi. Pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

gaming laptop aldığında harici monitöre DP ya da HDMI ile bağladığın zamanda bile tam performansı alman hayal gibi bir şey. Bunu gaming laptop kullanan birisi olarak söylüyorum, MacBook Air cihazımdan da yazmıyorum.

Masaüstü cihazlara bulunan ekran kartlarının laptoplara göre daha performanslı olduğu doğrudur ancak bu demek değildir ki 3050 Ti laptop 2060'lı kasadan kötü. Ayrıca laptop alacak birine laptop performanssız demek yanlış olur, arkadaşın masaüstü alabilme şansı olsa masaüstü alır zaten. Laptopta onun isteğini karşılayan bir şey mevcut ki laptop istiyor, yoksa kim durduk yere daha ucuza masaüstü varken laptop alsın ki?

Gaming laptoplar anlık hevesle alınır, 3 4 sene sonra basit bir arıza ile kullanmaz hale gelebilirler. Bunun yerine azıcık daha bütçeyle dizüstü alırsanız, eskiyen ya da yükseltmek istediğiniz parçaları daha kolay bir şekilde alır, sisteminizi yükseltebilirsiniz. Dediğim gibi, alan memnun satan memnunsa diyecek bir şey yok. 1 sene geçmeden 2 saatlik batarya ömrünüzde başarılar diliyorum.

Bahsettiğiniz süre sizin kullanımınıza ve laptopun kalitesine bağlı olarak değişir. 13 yaşında laptopta sahibim, şu an tek sıkıntısı adaptörü arızalı ve lazım olursa yenisini alıp kullanırım. Batarya konusunda da düzgün kullanım ile 2 yıldan uzun süreler boyunca fazla sağlığı düşmeden kullanılabilir. Tamamen kullanıcının sorumluluğu ve laptopun kalitesine bağlı.

Peki o şekilde hangi laptopu önerirsiniz?

Bu bütçeye 3050 Ti'dan ötesini göremezsiniz. Alınabilecek en ucuz 4050, 28.5kdan başlıyor. ACER Nitro 5 Intel Core i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX3050Ti DOS 15.6 veya arkadaşın attığı IdeaPad'i alabilirsiniz. Batarya konusunda Lenovo daha iyi olabilir.

Dediğiniz doğru ancak arkadaş oyun oynamak istediğinden bahsetmiş. Biz diyoruz ki oyun oyna 5 saat de batarya süren olsun, siz diyorsunuz ki oyun oynama al 10 saat batarya süresi. Pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

Masaüstü cihazlara bulunan ekran kartlarının laptoplara göre daha performanslı olduğu doğrudur ancak bu demek değildir ki 3050 Ti laptop 2060'lı kasadan kötü. Ayrıca laptop alacak birine laptop performanssız demek yanlış olur, arkadaşın masaüstü alabilme şansı olsa masaüstü alır zaten. Laptopta onun isteğini karşılayan bir şey mevcut ki laptop istiyor, yoksa kim durduk yere daha ucuza masaüstü varken laptop alsın ki?

Bahsettiğiniz süre sizin kullanımınıza ve laptopun kalitesine bağlı olarak değişir. 13 yaşında laptopta sahibim, şu an tek sıkıntısı adaptörü arızalı ve lazım olursa yenisini alıp kullanırım. Batarya konusunda da düzgün kullanım ile 2 yıldan uzun süreler boyunca fazla sağlığı düşmeden kullanılabilir. Tamamen kullanıcının sorumluluğu ve laptopun kalitesine bağlı.

Bu bütçeye 3050 Ti'dan ötesini göremezsiniz. Alınabilecek en ucuz 4050, 28.5kdan başlıyor. ACER Nitro 5 Intel Core i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX3050Ti DOS 15.6 veya arkadaşın attığı IdeaPad'i alabilirsiniz. Batarya konusunda Lenovo daha iyi olabilir.
Dediğiniz birçok söylemde hak veriyorum. Arkadaşa laptoplar hakkında başka bir kapı aralamak istemiştim. Söylenilen gibi çok fazla oyun yükü olmayacaksa Cloud üzerinden oynanabilir ve daha yüksek pil ömürlü cihazlar tercih edilebilir. Macbook Air M serisini bu yüzden önerdim. Uzun ömür açısından vs de kullanıcıya bağlı gibi görülebilir ancak Apple'ın bu konuda daha iyi olduğu ortada. Çok uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. İyi forumlar.

Geri
Yukarı