7 senelik arkadaşın sizi önemsememesi

Ortada arkadaşlık kalmamış ki, önemsese ne yazar.
Konuşmaya çalışın, sorunu neymiş öğrenin. Muhtemelen geçiştirecek veya cevap vermeyecek. Öyle olursa tekmeyi basabilirsiniz, o adamdan bir hayır gelmez daha.

Böyle arkadaşlıklar 2 kere yaşadım. İkisinin de sonu kötü bitti. Olayı ne kadar uzatırsanız, o kadar çok; ne kadar erken çözümlerseniz de, o kadar az üzülürsünüz.

Derdini sor, büyük ihtimal gene saçmayalacaktır. Sende o zamandan sonra konuşmayabilirsin. İkinizin nasıl kişilikleri var bilemem ama yaptığı şey saçmalık. Erkek gibi konuşamıyor mu derdini o arkadaş? Bırakın senesini falan konuşmayın. Asosyal adamdan hayır gelmez. Asosyal neden dedim derseniz, yazmıyor. Utanıyor, kaçıyor. Karşımdaki ne olursa olsun ben derdim.

Manitan mı bu arkadaş? Neden bu kadar kafaya takıyorsun? Bırak ne hali varsa görsün. Bazen baskıcı olmakta bunaltabiliyor. Durmadan yazmanın bir anlamı yok. Karşı taraftan ne alırsan, onu verirsin. Böylelikle üzülmemiş olursun. O yazdığı zamanda aynı tavırları sergilersin. Bir yerde yanlış yaptığının farkına varmış olur. İnsan bazen kafa dinlemek ister. Yapışkan biri olmanın da manası yok. Açıkçası bana da durmadan yazıldığı zaman geçiştirdiğim zamanlar oluyor ama sevmediğimden değil. Her şeyi tadında yapmak lazım. O yüzden biraz mesafe koyarak yaklaşım gösterin. İstenmeme hissine kapılmamak için insanlarla çok samimi olmamaya çalışın. Dediğim gibi ne değer görüyorsan, karşıya da o değeri vermen lazım. Ne az, ne fazla.

"Beraber aç yatmadığın hiç kimseye güvenmicen." -Red.

Gerçi aç yatsanda güvenemiyorsun.

Ara, o kadar senelik hukukunuz var. Derdi neymiş sorun kendisine. Eğer halen aynı şeyleri zırvalayıp saçmalarsa siz de aranıza mesafe koyun.

Özetle kafana takma, sal gitsin. Ne sen onu sık, ne de o seni sıksın. Eğer görüşmek isterse zaten sana mesaj atar, sürekli sen atma rahatsız edercesine. İstemiyorsa da zorlayamazsın zaten.

Dünya böyle işte. Bazısına değer vermek de fazla geliyor. Yüz verince astarını isteyip kendisini bir halt sanan insanlar da mevcut piyasada. Bırakın ne halleri varsa görsünler. Haddinden fazla değer biçme.

Yeni konular

Geri
Yukarı