Arkadaşın olmaması

Arkadaşlara çevreme bakıyorum sanırsam arkadaşı olmayan tek benim, herkesin en az bir arkadaşı var benim yok ne derdimi dinleyecek ne buluşabileceğim. Neden bu böyle? Eskiden vardı onların da kendine hayrına yoktu, hepsi saf engelli bir şeyden anlamayan tembelin tekleriydi, satıcı tiplerdi, ben de haliyle bunlardan uzak durdukça 4-5 senedir arkadaşım yok ve bu 4-5 sene süre zarfında utangaç sessiz sosyal fobili bir birey oldum. Eskiden kızlarla iyi anlaşıyordum, şimdi 4 senedir erkek lisesinde okuyunca haliyle unuttum nasıl konuşulacağını, yoksa hemcinsimden nefret ediyorum yukarıdaki sebeplerden dolayı. Şimdi okul da bitecek bu sene, ne yapacağım bilmiyorum.

Hocam merhabalar, Kendinizi psikolojik olarak üzmeyin. Hüzünlü müzikler dinlemeyin konserlere gidin sosyalleşmenizi sağlar.

Son düzenleme:
Bence her insanın hayatında böyle bir dönem oluyor. Benim de oldu ve şimdi geriye dönüp baktığımda diyorum ki ''İyi ki de yalnız kalmışım.''
Bazen yanlış kalabalıklarda olmaktansa tek kalmak insana daha iyi gelir ama tabii bu sürekli oldukça sorun teşkil eder. Bence bu süreci dolu tarafından gör ve seni meşgul edecek biri olmadığından kişisel gelişimine ağırlık ver. Ben sıkıntılı bir çevreye düştüğümde 2-3 yıl boyunca kendime yöneldim. Dil öğrendim, oyunlara sardım, çok okudum. Birçok hobi edindim. Şu an sırf bu kazanımlarım yüzümden benimle takılmak, çevremde olmak isteyen insanlar bile var. Bence bu anları insan fırsat olarak görmeli. Uzun vadede ise şunu söylemeliyim ki sosyal ortamlara girerek şansını arttırabilirsin. Okul sınırlı bir ortam. Üniversite planın varsa zaten orda yalnız kalman imkansız olacak. İstemediğin kadar arkadaşın olur. Üniversite planın da yoksa kurslar, eğitimler, kulüpler vs bu tarz insanların olduğu etkinliklere katılabilirsin. Sanal olarak da güvenli bulduğun ölçüde arkadaş edinebilirsin. Benim mesela çok lolden vs kazandığım arkadaşım oldu şu an aşırı yakınız.

Neden bu böyle? Eskiden vardı onların da kendine hayrına yoktu, hepsi saf engelli bir şeyden anlamayan tembelin tekleriydi, satıcı tiplerdi.

Sanki sen atom parçalıyorsun, uçan kuştan bile şikayetçi olmak dışında ne gibi özelliklerin var söyle bilelim. Paşam arkadaş beğenmiyor.

Arkadaşlara çevreme bakıyorum sanırsam arkadaşı olmayan tek benim, herkesin en az bir arkadaşı var benim yok ne derdimi dinleyecek ne buluşabileceğim.
Arkadaşın olup olmaması çok da önemli değil, bireysel takılabilirsin.
Neden bu böyle?
Çünkü bunu sen istedin. Nedenini kendin de açıklamışsın:
Eskiden vardı onların da kendine hayrına yoktu, hepsi saf engelli bir şeyden anlamayan tembelin tekleriydi, satıcı tiplerdi, ben de haliyle bunlardan uzak

4-5 senedir arkadaşım yok ve bu 4-5 sene süre zarfında utangaç sessiz sosyal fobili bir birey oldum.
Aslında herşey senin kafanda olup bitiyor

Eskiden kızlarla iyi anlaşıyordum, şimdi 4 senedir erkek lisesinde okuyunca haliyle unuttum nasıl konuşulacağını
İnsanla insan gibi konuşursun. Oldukça basit. Kız ile erkek ayrı dili konuşmuyor. Sen insan gibi konuşup da karşındaki anlamıyorsa onun sorunudur. Herşeyi kendinizde aramayın.
yoksa hemcinsimden nefret ediyorum yukarıdaki sebeplerden dolayı.
Bu kadar sığ düşünmek doğru değil... Bunların cinsiyetle bir ilgisi yok.

Şimdi okul da bitecek bu sene, ne yapacağım bilmiyorum.
Kendin de dediğin gibi, yalnız kalmak istedin çünkü neslinin akılsızlığından iğrendin.
"Ahlaksız bir toplumda yalnız kalmak şifadır"
Bu yalnızlığı iyi değerlendirebilirsin, kendini iyileştirebilirsin. Eleştirdiğin kişiler gibi olmazsın, her gün dünden daha iyi olursun. Kendini geliştirebilirsin diyorum...
Dönüp baktığında "İyi zamanlar geçirdim" demek yerine "Zamanımı bir avuç b🫥k için boş boş geçirdim" dersin.

Sanki sen atom parçalıyorsun, uçan kuştan bile şikayetçi olmak dışında ne gibi özelliklerin var söyle bilelim. Paşam arkadaş beğenmiyor.
"Arkadaş bol gençler beğenmiyor yiğenim"
Akıldan ve mantıktan muaf; düşünmeyen, sorgulamayan, empati kuramayan, ahlakından uzak bu garip varlıklardan olmak istememiş.
Asıl uçan kuş o olacak...

"Arkadaş bol gençler beğenmiyor yiğenim"
Akıldan ve mantıktan muaf; Düşünmeyen, sorgulamayan, empati kuramayan, ahlakından uzak bu garip varlıklardan olmak istememiş.

Kendisinin 2-3 tane konusunu okusan anlarsın aslında. 1 tane Allah'ın kulu hakkında iyi konuştuğunu bilmem. Okuldaki herkes çöp, iş yerindekiler leş, dershanedekiler yıkık, sokaktakiler embesil bu nedir yahu.

Kendisinin 2-3 tane konusunu okusan anlarsın aslında. 1 tane Allah'ın kulu hakkında iyi konuştuğunu bilmem. Okuldaki herkes çöp, iş yerindekiler leş, dershanedekiler yıkık, sokaktakiler embesil bu nedir yahu.
Biraz bakındığımda sadece okulundaki kişileri sevmiyor gibi duruyor, onun dışında sosyalleşmek istiyor ama biraz çekingen... Ve biraz daha baktığımda daha çok hak verdim, üstelik onun meslek lisesi full tehlike dolu...

Geri
Yukarı