7 senelik binanın çatısını baştan aşağı yapmak için para istiyorlar

Swordyyx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Annem Sakarya'nın hali vakti güzel bir ilçesinde oturuyor. Taşınalı 2 sene oldu. Neyse 7 senelik bina olduğunu hepimiz biliyoruz ve site yönetimi (3 blok var fakat bitişik bir bina.) 7 senelik bu binanın çatısını baştan aşağı yenileyeceğini söylemiş. Toplam 18 daire var ve daire başı 18.000 lira gibi garip bir rakam istenmiş. Sonra site yönetimi herkese 31 Aralık'a kadar vermezseniz adli işlem başlatılacak demiş. Benim annem de asgari ücretle çalışıyor. Ve emekliliğine 1 sene kaldı. 18.000 TL verirse neredeyse hiç parası kalmayacak. Sizce ne yapmalı?

Son düzenleme:
Vermeme gibi bir şansı yok. Yani itiraz edilir fiyat konuları falan ayrı ama, eğer bir sorun yoksa fiyatta vermek zorunda.

Bu arada 18.000X18 bana aşırı çok geldi. Hani yönetim cebe güzel para atacak desem, bu kadarınada cesaret edemezler herhalde. Başka yerlerden gidip kendiniz fiyat alın.

Vermeme gibi bir şansı yok. Yani itiraz edilir fiyat konuları falan ayrı ama, eğer bir sorun yoksa fiyatta vermek zorunda.

Bu arada 18.000X18 bana aşırı çok geldi. Hani yönetim cebe güzel para atacak desem, bu kadarınada cesaret edemezler herhalde. Başka yerlerden gidip kendiniz fiyat alın.

Yönetim toplantısı yapılmış ve daire sahiplerinin oyuyla mı bu karar alınmış? Diğer türlü karar alamaz ve uygulayamazlar.

Bende öyle düşündüm hocam çok havada geldi bana bunlar ki, yukarıdaki ve karşısındaki site sakinleri de dava açsınlar gelirim belli sonuçta demişler ne olacak bilmiyorum.
Bu şekilde sizden bir anda ücret talep edemezler kaldı ki hiçbir ev sahibinin buna yanaşacağı beklenemez. Dolayısıyla ben tek kuruş ödemezdim. Böyle bir ihtiyaç varsa zamana yayılır öyle halledilir bu şekilde olmaz...

Bu şekilde sizden bir anda ücret talep edemezler kaldı ki hiçbir ev sahibinin buna yanaşacağı beklenemez. Dolayısıyla ben tek kuruş ödemezdim. Böyle bir ihtiyaç varsa zamana yayılır öyle halledilir bu şekilde olmaz...

Yöneticiyim, hem bu şekilde hem de yönetici değilken iki ayrı apartmanda çatı yapıldı. Apartman sakinleri toplantıda kararlaştırırlar teklifleri. Ve en kısa sürede çatı yapılır, yapılmak zorundadır zira üst kattakine su akıtıyor olabilir. Ödeme ise hep direkt peşin oldu ama yönetim ile konuşulur, ister çatıyı yapan aracılığı ile ister direkt yönetici kendi 2-3'e bölebilir.

Birde; toplantılar yapılıyor, apartman sakini-sakinleri gitmiyorsa, ikinci yapılan toplantıda isterse 2-3 kişi olsun kendileri karar alabilirler. Genelde de bu şekilde oluyor zaten. Kimse gelmiyor ondan sonra itiraz ediyorlar falan.

Geri
Yukarı