7.sınıfa giden biri kaç soru çözmeli?

Merhabalar. Ben 7.sınıfa gidiyorum ve seneye Ziya Selçuk'u öldürmeye gideceğim.
Programım ise her gün farklı dersler olmak üzere 50 soru ,1 saat konu anlatımı yeterli midir?
Hedefim Sivas Fen Lisesi.
Taban Puanı 448.
Soru sayısı hiiiç önemli değil. Anlamadan 10000 soru çöz yine yapamazsın. Önemli olan farklı soru tiplerini öğrenmek.

Konumu bırakayım
Ben hazirana kadar 2.dönem konularını tekrar yapıp paragraf ve mantık çözmeye başlayıp sonra 14 Haziran da kursa gideceğim.

Merhabalar. Ben 7.sınıfa gidiyorum ve seneye hayatımı etkileyecek sınav olan LGS'ye gireceğim.
Programım ise her gün farklı dersler olmak üzere 50 soru, 1 saat konu anlatımı yeterli midir?
Hedefim Sivas fen lisesi.
Taban puanı 448.

Fazla bile bence.

Yetiyor hocam yetiyor, bizzat kendi üzerimde denedim. Günlük 30-40 soru (8. sınıfta) çözdüm. Kursa, dershaneye gitmedim, gayet yeterli.

Hocam öncelikle geçen sene LGS'ye giren biri olarak söylüyorum ki şahsen LGS hayatı etkilemiyor önemli olan üniversite sınavı bir sürü kişi var fen lisesine gidip de bir şey başaramayan siz düzenli çalışmayı oturtun hayatınıza gerisi kolay lise de gördüklerimle orta okuldakilerin hiçbir bağlantısı yok neredeyse her şeyi yeniden öğretiyorlar çok kasmayın bence kendinize yazık edersiniz.

İyi bir lise iyi bir üniversitenin altyapısıdır.

7. sınıfta soru çözmene gerek yok dersi dinleyip temel şeyleri kavrarsan sadece bu işine yarayacak LGS de 7. sınıfla alakalı bir şey sormuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı