Çözüldü LGS'ye hazırlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
kendiside bilmiyor
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, iyi forumlar. Bu yıl 8. sınıfa geçiş yaptım ve bazı sorularım olacak.
  • 1. dönem çalıştım ama 2. dönem yattım fakat iyi puanlar aldım yazılıdan. Bu dönem matematiğim iyi geçmedi ama hatası benim çünkü hocalarım dahil matematiğimin iyi olduğunu söyler ama bu dönem yattığım için düşük aldım. Bunun bana ne zararı olur? Eğer zararı olacak ise konu tekrarı yapayım.
  • Hangi derslerden hangi konular bağlantılı? Söylerseniz o konulara yoğunlaşırım, zaten okulum konuları bitirip 14 Haziran'da LGS kursu yapacak.
  • Hangi soru bankalarını önerirsiniz?
  • Ve ne öneriyorsunuz sınava hazırlanırken?
Not: Dediğim gibi okul kursu olacak ve eğer bir sıkıntı çıkmazsa bir tanıdığımız yakın komşumuz var İstanbul'dan geliyorlar, karı koca öğretmenler; birisi fen öğretmeni, birisi matematik; onlar da yardım ediyor.

En baştan kesinlikle hiç bir dersi aksatma bir kere aksatırsan gerisi çok güzel bir şekilde aksatılıyor.
Günlük tekrar yap ve biraz soru çöz farklı kaynaklarla beraber.
Hedefini baştan belirle ve kendine güven.

En baştan kesinlikle hiçbir dersi aksatma bir kere aksatırsan gerisi çok güzel bir şekilde aksatılıyor.
Günlük tekrar yap ve biraz soru çöz farklı kaynaklarla beraber.
Hedefini baştan belirle ve kendine güven.

Şu anda fazla dersim yok sadece yabancı dil var ve o da pazartesi salı başka ders yapan yok.

Öncelikle merhaba, iyi forumlar. Bu yıl 8. sınıfa geçiş yaptım ve bazı sorularım olacak.
  • 1. dönem çalıştım ama 2. dönem yattım fakat iyi puanlar aldım yazılıdan. Bu dönem matematiğim iyi geçmedi ama hatası benim çünkü hocalarım dahil matematiğimin iyi olduğunu söyler ama bu dönem yattığım için düşük aldım. Bunun bana ne zararı olur? Eğer zararı olacak ise konu tekrarı yapayım.
  • Hangi derslerden hangi konular bağlantılı? Söylerseniz o konulara yoğunlaşırım, zaten okulum konuları bitirip 14 Haziran'da LGS kursu yapacak.
  • Hangi soru bankalarını önerirsiniz?
  • Ve ne öneriyorsunuz sınava hazırlanırken?
Not: Dediğim gibi okul kursu olacak ve eğer bir sıkıntı çıkmazsa bir tanıdığımız yakın komşumuz var İstanbul'dan geliyorlar, karı koca öğretmenler; birisi fen öğretmeni, birisi matematik; onlar da yardım ediyor.
Ankara yayınları öneriyorum. Matematiği zorla iyiymiş zaten. Özellikle belirtmek isterim telefon ve bilgisayarı canlı ders dışında "KULLANMA".
Allah yardımcınız olsun işiniz zor. Başarılar.

Genel olarak her şeye çalış bırakma. Ben geçen sene girdim LGS'ye 456 puanla Pertevniyal'de okuyorum. Bu sene ben de dersleri biraz salıp yattım şimdi kol gibi geliyor dersler o yüzden dersleri bırakma hepsine çalış. Kaynak olarak:
1619424495990.png
1619424505532.png

Bunlar iyi kaynaklar.

Şu anda 8.sınıfa geçeceğim yazın şimdiden hazırlanacağım.
Ekleme: 7 isen bol bol paragraf çöz. Mat olmazsa beceremezsen diğer dersleri fullemeye bak. Benim matematik kötüydü ama diğer dersler fulldü. Özellikle din vs. dikkatli okursan fullersin Hristiyan felan değilsen.

Geri
Yukarı