7. Sınıfta Günde Kaç Saat Ders Çalışılmalı?

Mutlu Arıcık

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Arcadia Bay
Ben 7. sınıfa geçtim. Dersi nasıl çalışmalıyız 2 saat ders çalışmak ve ödevi yapmak yeterli mi ?
Hangi dersleri çalışmalıyım?
Hangi günler çalışmalıyım?
Günde kaç saat bilgisayarda vakit geçirmeliyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla çalışmaktan kimse ölmemiş :) Çalışabildiğiniz kadar çalışın ancak -ödevler hariç- 2 saate kendinizi ayarlayın. 7. sınıf için 2 saat çalışmak normal. Her gün çalışmaya çalışın. Bilgisayara gelirsek 12 yaşında bir çocuk günde yaklaşık 1.5-2 saat oynamalı.

Günde hiç çalışma 3-4 saat PC oyna rahat ol 8'de çalışmaya başla cok sıkılıyor insan sonra benden sana tavsiye orta okul kolay çünkü son gün çalış 85 90 :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 7. sınıfa geçtim. Dersi nasıl çalışmalıyız 2 saat ders çalışmak ve ödevi yapmak yeterli mi ?
Hangi dersleri çalışmalıyım?
Hangi günler çalışmalıyım?
Günde kaç saat bilgisayarda vakit geçirmeliyim ?
Ödevlerin varsa onları yap. O gün işlediğiniz dersleri tekrar et ve test çöz. 2 saat yeterli bir süre olur. Toplam 2 saat bilgisayar oyna ancak yarım saatte bir ayağa kalk gözlerini, vücudunu dinlendir. Sonra sevdiğin kitap varsa onları oku. Arkadaşlarınla dışarı çık, akşam eve gelince ailenle dizi-film izle. Hem kendi istediğin aktiviteleri yap, hem de derslerinden geri kalma.

Ortaokul çok basit. Sadece dersi dinleyip evde tekrar yapıp ödevlerini de yaparsan, bir de sınavdan birkaç gün önce toplu tekrar yaparsan 85 üstü not alma ihtimalin çok yüksek. Asıl sıkıntı lisede başlıyor.

Çalışmanın sabit süresi olmaz. Mesela bugün çok hevesliydin, kendini niye 2 saatle sınırlandırasın?
Yarın hiç çalışmak istemiyorsun, neden zorla 2 saat çalışasın? Belli bir saat koyarsan kendini oraya sınırlandırırsın. Özgür bırak, hevesini diri tut bu seni zaten ileriye götürecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı