7. sınıfta LGS çalışmak mantıklı mı?

Dönemin sonu yaklaşırken kendimi iyice ders çalışmaya alıştırmak ve tüm konuları baştan başlayıp pekiştirmek istiyorum. Evde paragraf kitabı var. Konuları rahat ve kolayca (yüzeysel olmayacak şekilde) anlayacağım ders kitabı önerir misiniz? Şimdiden başlama demeyin lütfen. Zaten pandemideyiz 8. sınıfta işleri kendim için zorlaştırmakta istemiyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Tavsiyem sadık uygun, hız yayınları gibi temel kaynaklardan konuyu pekiştir ondan sonra okyanus gibi zor kaynaklara yönel.

Dönemin sonu yaklaşırken kendimi iyice ders çalışmaya alıştırmak ve tüm konuları baştan başlayıp pekiştirmek istiyorum. Evde paragraf kitabı var. Konuları rahat ve kolayca (yüzeysel olmayacak şekilde) anlayacağım ders kitabı önerir misiniz? Şimdiden başlama demeyin lütfen. Zaten pandemideyiz 8. sınıfta işleri kendim için zorlaştırmakta istemiyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Bak 7.sınıf oalrak şunu söyleyebilirim ablamdan ve öğretmenlerimden aldığım eye dayanarak Türkçe sadece kitap okuman lazım ve bol bol paragraf çözemn lazım bu kadar sözelde ise ezber sadece ezber İngilizce için biraz çeviri lazım fen de ise ezber ve işlem mantığı dayalı matematik de okuduğunu anlaman için kitap soruları çözmek için ise bilgi ve işlem lazım diyeceğim bu kadar.

Günde 100-200 soru mu? Eğer öyle yaparsam kendimi sıkarım muhtemelen.
Bir test 20 soru desek, 20x2 40 dakika. Peki 100 de kaç 20 var 5 tane. Yani 40x5 200 200 dakika da 3saat 20 dakika. Eh yani biraz fazla sabah yapıp öğlen keyfini çıkarabilirsin.
Not: 7. Sınıfda denklemler var sanırsam denklemlere çalışabilirsin.

Okyanusu alma diyen arkadaşlara bakma, çok baba kitaptır Master. Bizim hoca bile çözemiyordu, ben de belli bir konuya kadar geldikten sonra bırakıp çözmedim ama o kitap için erken. Alacaksan 8'de al onu. Kendini de çok kasma. Temelin sağlamsa 8'de gerisi geliyor. Tek yapman gereken yeni nesil soruları görmek.

Ben test çözmeyi sevmediğim ve bana yararı olmadığı için test kitaplarından fazla anlamam ama hocanın zorla aldırdığı bir kitap var. Hiper zeka yayınlarının Hiper matematik kitabı. Güzel kitap. İçinde yeni nesil sorular da var.

Günde 100-200 soru mu? Eğer öyle yaparsam kendimi sıkarım muhtemelen.

Ben geçen yıl girdim günde 400-500 soru çözüyordum 100-200 vız gelir tırs gider bana ama siz de biraz çözmeye başlayınca alışırsınız. Önerebileceğim yayınlar ise sadık uygun, bilfen, okyanus. Bir de şunu belirtmek istiyorum. Ben tonguç yayınları'nın da kitaplarını almıştım set olarak. Bütün kitapları, denemeleri vardı. Dinamo test kitabındaki bir sorunun aynısı (sadece rakamlar farklıydı) LGS'de çıktı. Diğer arkadaşlar ne kadar hak verir bilmem ama bence tonguç alabilirsin.

Ben geçen yıl girdim günde 400-500 soru çözüyordum 100-200 vız gelir tırs gider bana ama siz de biraz çözmeye başlayınca alışırsınız. Önerebileceğim yayınlar ise sadık uygun, bilfen, okyanus. Bir de şunu belirtmek istiyorum. Ben tonguç yayınları'nın da kitaplarını almıştım set olarak. Bütün kitapları, denemeleri vardı. Dinamo test kitabındaki bir sorunun aynısı (sadece rakamlar farklıydı) LGS'de çıktı. Diğer arkadaşlar ne kadar hak verir bilmem ama bence tonguç alabilirsin.

Haklısın hocam tonguç çok soru tutturuyor.

Geri
Yukarı