7 yıldır amatör futbol lisansım var, açığa nasıl geçebilirim?

İsmet Saka

Hectopat
İyi günler herkese. Ben 12. sınıfım. Açığa geçmek icin 3 gundur oradan oraya kosturuyorum. İstenilen lisans belgesi barkodlu sporcu bilgi formu futbolcular icin yok. Lisans bilgisini ve musabaka bilgisini ASKF'den aldım fakat bunu kabul etmiyorlar. Ne yapabilirim? Futbol oynayip aciga gecen varsa yardimci olabilir mi?

Evet oynuyorum hocam geçen sezon 19 maça çıktım.
"Millî sporcular dışında bireysel veya takım sporlarında en az üç yıl faal lisanslı olarak yarışmalara katılan sporcular ve Türkiye olimpik hazırlık merkezleri ile sporcu eğitim merkezlerine kayıtlı olanlar,"

Genelgeye baktım böyle geçiyor benim anladığım sadece lisanslı olmak yetmiyor Olimpik hazırlık merkezi veya sporcu eğitim merkezlerinde de kayıtlı olmanız gerekiyor. Sanırım U18 sporcuları için değil olimpiyatlara katılmaya hazırlanan kişiler için verilmiş bir imtiyaz bu. Tabii daha bilgili bir arkadaşın yorumunu beklemen daha sağlıklı ben sadece genelgeyi yorumluyorum.

TFF'den lisansın olduğuna dair belge alacaksın.

Askfye gittim ve aldım ama bana bu belge olmaz e-Devlet'ten cıkaracaksın diyor ama futboldan dolayı onu cıkartmam imkansız cunku e-Devlet'te TFF tbf tvf lisansları cikmiyor cikanlar sadece karete kickboks ve okul sporlari aldigim belgeyide kabul etmiyorlar kafayi yiyecegim.

"Millî sporcular dışında bireysel veya takım sporlarında en az üç yıl faal lisanslı olarak yarışmalara katılan sporcular ve Türkiye olimpik hazırlık merkezleri ile sporcu eğitim merkezlerine kayıtlı olanlar,"

Genelgeye baktım böyle geçiyor benim anladığım sadece lisanslı olmak yetmiyor olimpik hazırlık merkezi veya sporcu eğitim merkezlerinde de kayıtlı olmanız gerekiyor. Sanırım U18 sporcuları için değil olimpiyatlara katılmaya hazırlanan kişiler için verilmiş bir imtiyaz bu. Tabii daha bilgili bir arkadaşın yorumunu beklemen daha sağlıklı ben sadece genelgeyi yorumluyorum.

Hocam bir sorun etmiyorlar 3 sene lisansım var sartlarim karsilaniyor onu soyluyorlar ama belgemi kabul etmiyorlar dedikleri belge QR kodlu benim aldigim belgede resmi bir belge futbol oynadigim icin onu alabiliyorum sadece ne yardimci oluyorlar ne de ne dediklerini biliyorlar.

Askfye gittim ve aldım ama bana bu belge olmaz e-Devlet'ten cıkaracaksın diyor ama futboldan dolayı onu cıkartmam imkansız cunku e-Devlet'te TFF tbf tvf lisansları cikmiyor cikanlar sadece karete kickboks ve okul sporlari aldigim belgeyide kabul etmiyorlar kafayi yiyecegim.

Hocam bir sorun etmiyorlar 3 sene lisansım var sartlarim karsilaniyor onu soyluyorlar ama belgemi kabul etmiyorlar dedikleri belge QR kodlu benim aldigim belgede resmi bir belge futbol oynadigim icin onu alabiliyorum sadece ne yardimci oluyorlar ne de ne dediklerini biliyorlar.

Noldu hocam alamadınız mı merak ettim de.

Yeni konular

Geri
Yukarı