7 Yıllık Sisteme GTX 750 Ti ve Xeon E5440 Takma

Hangi oyunları oynayacaksın?
CSGO, Euro truck simulator, American truck simulator, tarzı oyunları çok oynayacağım. ama
Anakarta uyumlu değil. (Baktığın sitede yanlış yazmışlar.)
Arkadaşın dediğini bi araştır;
Arkadaşın dediği gibi normalde 771 pin ama mod sticker falan yapıştırıp 775 pine uydurmuşlar bazı işlemcileri. Intel® Xeon® İşlemci̇ E5440 12m Cache 2.80 Ghz - n11.com Benim alacağımda da hatta sitenin altında bak yazıyor 775 pin olduğunu bir bakın isterseniz.

CSGO, Euro truck simulator, American truck simulator, tarzı oyunları çok oynayacağım. ama

Arkadaşın dediği gibi normalde 771 pin ama mod sticker falan yapıştırıp 775 pine uydurmuşlar bazı işlemcileri. Intel® Xeon® İşlemci̇ E5440 12m Cache 2.80 Ghz - n11.com Benim alacağımda da hatta sitenin altında bak yazıyor 775 pin olduğunu bir bakın isterseniz.
775 pin değil ancak 775 yapılacağı yazıyor:

"NOT:
INTEL XEON İŞLEMCİLER 771 SOKETTİR. ANCAK BİZİM YAPTIĞIMIZ MOD UYGULAMASI VE ALTTAKİ VİDEO YU SEYREDEREK ÜRÜNÜ ANAKARTINIZA UYUMLU HALE GETİREBİLİRİSİNİZ.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"

775 pin değil ancak 775 yapılacağı yazıyor:

"NOT:
INTEL XEON İŞLEMCİLER 771 SOKETTİR. ANCAK BİZİM YAPTIĞIMIZ MOD UYGULAMASI VE ALTTAKİ VİDEO YU SEYREDEREK ÜRÜNÜ ANAKARTINIZA UYUMLU HALE GETİREBİLİRİSİNİZ.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"
Xeon E5440 775 pine olmuyorsa o zaman önerebileceğin 775 pin 100 TL civarı güzel bir işlemci var mı ? Intel Core 2 Quad Q8200 ve ya İntel Core 2 Duo E8500 tarzı işlemciler nasıl ?

Xeon E5440 775 pine olmuyorsa o zaman önerebileceğin 775 pin 100 TL civarı güzel bir işlemci var mı ? Intel Core 2 Quad Q8200 ve ya İntel Core 2 Duo E8500 tarzı işlemciler nasıl ?
Onların performansı çok daha düşük.
Videodaki işlemi yapabilirsen E5440 veya E5540 vs. alabilirsin. eBay da E5540 kullanılmışı 5 dolar E5620 kullanılmışı 20 dolar filan. Riske girebilirsen al giremezsen yeni sistem toplaman gerekebilir.

Videodaki işlemi yapabilirsen E5440 veya E5540 vs. alabilirsin. eBay da E5540 kullanılmışı 5 dolar E5620 kullanılmışı 20 dolar filan. Riske girebilirsen al giremezsen yeni sistem toplaman gerekebilir.
Kardeşim bu işlemci çok güzel değil mi ya. Çünki testlerde 750Tİ ile hiç darboğaz yapmıyor. İntel Core İ2 Quad Q9550.

Diğerlerine göre pahalı da bakıldığı zaman pahalı da bir işlemci.

PassMark - Intel Core2 Quad Q9550 @ 2.83GHz - Price performance comparison Bu sitelere falan bakıldığı zaman güzel gibi.

Ucuza bulursan al. Performansı E5440 civarında.
Ya aslında diyorum ki. Gitsem de acaba çok ucuza bir sistem mi alsam. Parçalarını aşağıya yazacağım. Sence nasıl olur darboğaz konusu falan.

İşlemci: Intel Pentium Dual Core G4560 PC1151 3MB Cache 3.5GHz Kutulu İşlemci
Anakart: http://www.vatanbilgisayar.com/msi-...=category_top_sellers-w21&OM.zpc=H110M PRO-VD
Ram: RAM DDR4 8GB PC 2133 CL15 G.Skill (1x8GB) 8GIS Aegis 4
Ekran Kartı: Sapphire Amd Radeon RX 460 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı

Not: 1.Cisi sistem uyumlu olmuş mu. 2.Cisi ya arkadaş bundan 3-4 ay önce bilgisayar topladığımda ulan 8 GB Ram'ı 140 TL'ye buluyordum ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistem uyumlu ama o anakart 7. nesil işlemcileri bios güncellemesi olmadan desteklemiyo yani o anakartı kullanabilmen için 6. nesil bir işlemciyi takıp bios güncelleyip öyle takman lazım yada 7. nesili destekleyen bir b250m alman lazım onlarında fiyatı 450 tl civarı bilgin olsun alınca sıkıntı yaşama diye söylüyorum :) Ayrıca yanlış görmediysem psu da koymamışsın elinde var mı?

Öncelikle sistem uyumlu ama o anakart 7. nesil işlemcileri bios güncellemesi olmadan desteklemiyo yani o anakartı kullanabilmen için 6. nesil bir işlemciyi takıp bios güncelleyip öyle takman lazım yada 7. nesili destekleyen bir b250m alman lazım onlarında fiyatı 450 tl civarı bilgin olsun alınca sıkıntı yaşama diye söylüyorum :) Ayrıca yanlış görmediysem psu da koymamışsın elinde var mı?
Anakart MSI B250M Pro-VH (B250.S1151.mATX.DDR4.Intel) Bu anakart olur mu ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı