70.000 TL'ye MacBook M3 Pro mu yoksa başka bir laptop mu?

Bütçe
70000

MadTsey

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam, daha önce Technopat ailesine danışarak HP Victus almıştım ve alışverişimden gayet mutlu kaldım. Tavsiye verenlere tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum. Şu an ise upgrade vakti geldi ve 70.000 bine kadar bir laptop bakıyorum. Pt'den MacBook Pro M3 Pro modeli var bu fiyat aralığında ama Windows'tan vazgeçmem istiyor muyum emin değilim. Oyun oynamıyorum, sadece video, tasarım ve 3D uygulamaları için kullanacağım. Arada bir LoL atıyorum ama o da Mac'te var zaten. Ayrıca PC'nin hafif, sessiz ve mümkünse ufak olmasını istiyorum. Evde 2. monitörüm var ondan dolayı dışarıda eziyet çekmemek adına 14" ideal olurdu. ASUS Zephyrus G14 modellerine baktım ama ülkemizde çok bir çeşidi yok galiba. Sorum kısaca bu kadar, herkese teşekkürler.

İsteklerine ve kullanım alanına bakınca Mac'ler olabilecek en iyi seçenek.
Teşekkür ederim hocam, bir tek windows'tan mac'e geçiş yapma konusunda gerginim biraz. Çok eskiden ofiste mac mini kullanmıştım onun haricinde bir tecrübem yok

Hocam demissiniz tekrar üstünden geçim. Zaten oyun oynamam demissiniz onun haricinde her açıdan premium bir cihaz, aksiyona gerek yok MacBook alınır.
Aynen öyle duruyor, ama şuan için google ve microsoft ekosistemini kullanıyorum hem telefonda hem laptopta. Google drive, sheets, excel, word falan filan. Macbook ile uyumlu mudur? Bir sorun yaratır mı?

Ya aslında isterdim ama taşınabilir olması da lazım. Yoksa hiçbir laptop masaüstü ile performans açısından kıyaslanamaz.

Saydığın bütün uygulamalar mactede çalışıyor neredeyse hepsini bende aktif kullanıyorum zaten. Mac'e tam olarak alışmak 1 hafta falan sürecektir herhangi bir sorun yaşamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı