70.000TL'ye kadar Ryzen 5 7600X RTX 4080 sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
70 bin ila 60 bin TLY

Bocchan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, sistemim eskidiği ve oyunları zevkle oynamadığım için yeni bir sistem toplamayı istiyordum bu yüzden sizin bu parçalar hakkında fikirlerinizi almak istiyorum şimdiden teşekkürler!
Öncelikle işten geldikten sonra neredeyse bütün gün oyun oynayan bir insanım, bu yüzden oyun odaklı bir sistem topladı sistem de ki eksiklikleri ve hataları bana anlatır ve düzeltir misiniz?
Bütçem yaklaşık 70 ila 60 bin lira arası.

Anakart olarak MSI MAG X670E Tomahawk Wi-Fi seçtim çünkü incelediğim kadarı fiyat performans olarak en iyi kartlardan birisi.

İşlemci olarak AMD Ryzen 7600X seçtim çünkü ileri senelerde yeni çıkan işlemciler ile değiştirmek istiyorum. Ryzen 7700X düşünüyordum lakin render ile falan işim olmadığı için bunda karar kıldım.
(Eğer Intel işlemci almam gerektiğini düşünüyorsanız söyleyin lakin ben ileride de kullanabileceğim bir anakart istediğim için AMD seçtim).

Ram olarak Corsair Vengeance RAM'lerini seçtim sırf ucuz diye ve performansı beni tatmin etti eğer daha iyi bir seçenek var ise söylemenizi isterim.

Kasa olarak pek bir şey bilmiyorum zamanından bildiğim kadarıyla bu kasa çok iyiydi Flow versiyonu benim için daha iyi.

Soğutucu olarak bunu buldum gayet iyi diyorlardı bunu da değiştirebiliriz.

Güç Kaynağı daha önceden aynı markanın bir düşük modelini kullanıyordum bu 2022 olanı değil yani ve gayet memnundum bu yüzden gene aynı markayı seçmeye karar verdim eğer öneriniz varsa paylaşabilirsiniz.

Thermal macun olarak Thermal Grizzly Kryonaut almayı düşünüyorum en iyisi olduğunu düşündüğüm için fiyatına göre. Extreme de güzel lakin fiyatı çok yüksek.

SSD olarak pek bir şey bilmiyorum elimde güzel bir tane var lakin PCI 4.0'a geçmeyi düşünüyorum bu konuda da öneri alabilirim.

Hocam SSD'niz varsa şimdilik kalsın, RTX 4090 ve Ryzen 7 7800x3D toplanabiliyor bu şekilde.

Hocam SSD'niz varsa şimdilik kalsın, RTX 4090 ve Ryzen 7 7800x3D toplanabiliyor bu şekilde.
Hocam ATX 3.0 bir PSU almanız daha iyi olur.
Bunu alabilirsiniz: Asus TUF-GAMING-1000G 1000 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bende ikilemde kalmıştım daha iyi bir sistem toplamalı mıyım diye.

Teşekkür ederim bunun sebebi ne bu yazdığım psu atx 3.0 değil mi?

Geri
Yukarı