70 bin TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
70000

Geçenlerde Asus rog Strix olan modeli bir arkadaşım aldı hem kalitesi hem soğutma performansını çok beğendi. Kasa kalitesi de HP'ye göre daha iyi. Bence tercih edilmesi gereken o fiyat bandında tek laptop Asus.

HP a-lın-maz. Bütçeniz 70k seviyesindeyse buyuk hata olur. Kalite diyorsaniz proart 4070 modeli alinabilir. Performans diyorsaniz 4080 ROG en iyisi. MSI modelleri hakkinda bilgim cok yok.

Performans olarak MSI Vector daha iyi. CPU performansı olarak ROG STRIX'in önünde. Zaten GPU olarak aynılar. Onunda eksi yanı paneli giriş seviyeleri gibi. Bu bütçede 4070 almak mantıksız çünkü 4080 ile büyük performans farkı var aralarında.

Performans olarak MSI Vector daha iyi. CPU performansı olarak ROG STRIX'in önünde. Zaten GPU olarak aynılar. Onunda eksi yanı paneli giriş seviyeleri gibi. Bu bütçede 4070 almak mantıksız çünkü 4080 ile büyük performans farkı var aralarında.
Öyle hocam ben sadece ProArt serisini sevdigim icin onerdim. 4080 alinmali zaten.

HP a-lın-maz. Bütçeniz 70k seviyesindeyse buyuk hata olur. Kalite diyorsaniz proart 4070 modeli alinabilir. Performans diyorsaniz 4080 ROG en iyisi. MSI modelleri hakkinda bilgim cok yok.

Neye dayanarak konuşuyorsunuz bunu acaba, kaynağınız nedir? Proart serisinin tasarımcılara odaklı olduğunu ve laptop skalasının küçük olduğunu biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. Vector'ler, ROG'lerden iyidir. Test sonuçları bunu gösteriyor. Omen gayet kalitelidir. Nispeten ince kasaya gerçekten güçlü donanım sığdırmışlar. Dogma bilgilerle gelip yanlış yönlerdirmenin alemi yok.

Neye dayanarak konuşuyorsunuz bunu acaba, kaynağınız nedir? Proart serisinin tasarımcılara odaklı olduğunu ve laptop skalasının küçük olduğunu biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. Vector'ler, ROG'lerden iyidir. Test sonuçları bunu gösteriyor. Omen gayet kalitelidir. Nispeten ince kasaya gerçekten güçlü donanım sığdırmışlar. Dogma bilgilerle gelip yanlış yönlerdirmenin alemi yok.

@AliEgemen doğru söylemiş. Bu bütçede Omen tercih edilmez. Özellikle ROG ve Vector duruken. i7 13700HX işlemci ile i7 13650HX ROG'dan az performans veriyor Omen. İşlemcisi limitli cihazın.

Dogma demeniz komik. Hem Victus hemde Omen kullanan cok arkadaşım var. Hatta bende birkac ay once laptop alirken HP bakmistim baya. Problemli urunler HP laptopları. Bazi bütçelerde Victus en iyi performansi veriyor o yuzden almak mantıklı fakat bu yüksek bütçede gidip de OMEN almak cidden arastirmadan almak gibi olur. Tasarimcilara odakli evet ben cok da begeniyorum. Zaten arkadasa performans icin 4080 alınmalı dedim. Ve yine dediğim gibi MSI laptoplar hakkında cok bilgim yok.

Geri
Yukarı