70 dolar bütçeye oyun tavsiyesi

Hocam bütün oyunlar bitmiş herhalde :D

Hocam bu yüzden yeni çıkmış veya çıkacak oyun tavsiyesi istemiştim :D

Alan Wake ilk oyunu tam bir prodüksiyon faciasıydı, ilk başta açık dünya oyunu yapmak için başlayıp yolun yarısında oyunu Lineer'e çevirdikleri için rezalet bir oynanışı vardı. İkinci oyun ise hem hikayesel hem de görsel bir şölen. Remedy oyunlarını bir "multiverse" çevirmeyi hedefledikleri için bence oynanmaya değer bir oyun çünkü devamı gelecek ki gelmese bile Alan Wake 2 muadillerine göre(Resident Evil oyunları) çıtayı çok yukarı çekmiş bir oyun. Spoiler yemeden başlanmalı kesinlikle.

Hocam Alan Wake 2 başlamadan önce ilk oyuna tekrar şans vermeli miyim sizce?

Single Player tercihim. Bunun Rogue-like dışında çok fazla oyun ayrımı yapmıyorum.

Açık dünya,
Hayatta kalma,
Simülasyon,
FPS, TPS, RPG, platform, aksiyon,
Hikaye.

Birçok kategoride oyun oynadım.

Küçükken oynamıştım da şimdi gözüm kesmiyor fazla eski kalıyor.

Hayatta kalma simülasyon için Oxygen Not Included veya RimWorld olabilir.
Modern grafiklere sahip, hikayeli Dark Souls diyebileceğim "lies of Pi".

Bunlar size uyar mı?

Hocam bu yüzden yeni çıkmış veya çıkacak oyun tavsiyesi istemiştim :D

Hocam Alan Wake 2 başlamadan önce ilk oyuna tekrar şans vermeli miyim sizce?
Alan Wake 2, Remedy firmasının yaptığı Quantum Break, Alan Wake 1, Alan Wake:American Nightmare ve Control oyunlarından göndermeler, atıflar ve karakterler bulunduran bir oyun. Ne kadar çok ön bilgiye sahip olursanız göndermeleri ve hikayeyi o kadar iyi anlarsınız ama ilk oyun çok eski yani eğer katlanamıyorsanız internetten hikayeyi 10-15 dakikada dinleyip 2. oyuna direkt başlayabilirsiniz.

Hayatta kalma simülasyon için Oxygen Not Included veya RimWorld olabilir.
Modern grafiklere sahip, hikayeli Dark Souls diyebileceğim "lies of Pi".

Bunlar size uyar mı?

Lies of Pi'yi yakın zamanda Game Pass üzerinden oynayacağım listemde, durduk yere para vermeye gerek yok diye düşündüm. Şu an evil West oynuyorum > yarın Diablo 4 başlarım. Sonrasında anca Lies of P'i ye bakarım gibi.

Oxygen Not Included almayı düşünmüştüm ama biraz araştırdığım da uzun bir oyun olduğunu ve öğrenme sürecinin zor olduğunu okudum zorlamadım kendimi.

Geri
Yukarı