700-1000 TL İşlemci Tavsiyesi

SeFFaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim resimdeki gibidir. Bu sistemde en eski parçam işlemcim kaldı ve artık sistemi pek besleyememekte. Elime 1000 TL civarı bir para geçti ve bununla işlemciyi değiştirmek istiyorum. Aklımda 4690K var. Sizlerin önerdiği yolda kararım değişebilir. İşlemci önerilerinizi bekliyorum. Sistemde işlemci soğutucu olarak TT Contac30 bulunmakta. Bir de değişimden sonra işlemcimi satmaya kalksam acaba ne kadar eder?
sistem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4690K düşünüyorsan anakartı da değiştirmek zorundasın.

Lx 'de belli bir seviyeye kadar hız aşırtma yapılıyor diye biliyorum ama olmuyorsa da K ibareli almaya gerek yoktur. Sizin öneriniz ne olur peki şu an için bu fiyat aralığında bu anakarta işlemci olarak. Elime yakında 3-4 bin civarında para geçecek o zaman sisteme 980ti almak gibi bir düşüncem var. Direk sistemi komple yenileyemem ama en azından 980'i besleyebilecek bir işlemci almak istiyorum. Şu an elimdeki 285 te bile hafif darboğaz yaşıyorum.

Başka önerisi olan yok mu arkadaşlar? @Asım Demir @JaroxJamaica

Lx 'de belli bir seviyeye kadar hız aşırtma yapılıyor diye biliyorum ama olmuyorsa da K ibareli almaya gerek yoktur. Sizin öneriniz ne olur peki şu an için bu fiyat aralığında bu anakarta işlemci olarak. Elime yakında 3-4 bin civarında para geçecek o zaman sisteme 980ti almak gibi bir düşüncem var. Direk sistemi komple yenileyemem ama en azından 980'i besleyebilecek bir işlemci almak istiyorum. Şu an elimdeki 285 te bile hafif darboğaz yaşıyorum.

Başka önerisi olan yok mu arkadaşlar? @Asım Demir @JaroxJamaica
980ti istiyorsan sistemi satman gerekli. DDR4 bir sistem çıkartılabilir sistemi satarsan.

Sana tavsiyem bu sistemi satmaya çalışıp eline diğer para geçince de tüm sistemi baştan almandır. Bu sayede çok daha iyi performans elde edebilirsin.

Tam bir bilgim yok ancak 650 belki 750 liraya üçünüde satıp ddr4 skylake alabilirsin. 1155 soket bir işlemci önermek istemedim açıkcası.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı