700-800 TL A8 7600 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, elimdeki sisteme geçen günlerde RAM alarak takviyede bulundum. Şimdi de ekran kartı almayı düşünüyorum. Bütçem 700-800 TL'ye kadardır. En fazla oynadığım oyun ise DOTA 2'dir. Bununla beraber diğer günümüz oyunlarını da oynamaya çalışıyorum. Önerebileceğiniz ekran kartı nedir ?

Sistemim;

Anakart : MSI A68HM-E33 V2 (MS-7721)
İşlemci : AMD A8 7600
RAM : 12 GB DDR 1600 MHZ ( 1 Adet 8 GB - 1 Adet 4 GB )
Kullandığım monitör çözünürlüğü : 1920 * 1080.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel fiyat bence alabiliyorsan 4 gb olanını al çünkü 2gb vram aştığında sistem belleğinden kullanır sistem belleğin ise 1600 mhz 2133 falan olsa güzel olur ama 380 2 gb yi rahat aşıyor hem psu da güzel 600w ise yeterlidir.

4 GB olana geçtiğim zaman aradaki fark 150 TL civarı oluyor bu sefer bir 150 daha verip acaba 380X i mi alsam diyorum :) Oynadığım oyunlarda acaba bu +150 TL lerin farkını gerçek anlamda hissebilir miyim ? Oynadığım esaslı oyun DOTA 2 oyunudur.

Bunlarda firmadan teknik bilgiler ben ram dışında bir fark göremedim.

2 GB

4 GB

4 GB olana geçtiğim zaman aradaki fark 150 TL civarı oluyor bu sefer bir 150 daha verip acaba 380X i mi alsam diyorum :) Oynadığım oyunlarda acaba bu +150 TL lerin farkını gerçek anlamda hissebilir miyim ? Oynadığım esaslı oyun DOTA 2 oyunudur.
Dota, Cs GO, Lol gibi oyunlara 2GB R9 380 çok rahat yetecektir. Yüksek oyunlarda ( GTA 5 gibi AAA oyunlar) ise Vram kullanımı biraz artacaktır 2GB'nin üstüne. Fakat pek bi sıkıntı yaratmayacaktır. Technopat testlerinde ben hiç Vram'i aştığında takılma görmedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı