700-800 TL A8 7600 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, elimdeki sisteme geçen günlerde RAM alarak takviyede bulundum. Şimdi de ekran kartı almayı düşünüyorum. Bütçem 700-800 TL'ye kadardır. En fazla oynadığım oyun ise DOTA 2'dir. Bununla beraber diğer günümüz oyunlarını da oynamaya çalışıyorum. Önerebileceğiniz ekran kartı nedir ?

Sistemim;

Anakart : MSI A68HM-E33 V2 (MS-7721)
İşlemci : AMD A8 7600
RAM : 12 GB DDR 1600 MHZ ( 1 Adet 8 GB - 1 Adet 4 GB )
Kullandığım monitör çözünürlüğü : 1920 * 1080.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel fiyat bence alabiliyorsan 4 gb olanını al çünkü 2gb vram aştığında sistem belleğinden kullanır sistem belleğin ise 1600 mhz 2133 falan olsa güzel olur ama 380 2 gb yi rahat aşıyor hem psu da güzel 600w ise yeterlidir.

4 GB olana geçtiğim zaman aradaki fark 150 TL civarı oluyor bu sefer bir 150 daha verip acaba 380X i mi alsam diyorum :) Oynadığım oyunlarda acaba bu +150 TL lerin farkını gerçek anlamda hissebilir miyim ? Oynadığım esaslı oyun DOTA 2 oyunudur.

Bunlarda firmadan teknik bilgiler ben ram dışında bir fark göremedim.

2 GB

4 GB

4 GB olana geçtiğim zaman aradaki fark 150 TL civarı oluyor bu sefer bir 150 daha verip acaba 380X i mi alsam diyorum :) Oynadığım oyunlarda acaba bu +150 TL lerin farkını gerçek anlamda hissebilir miyim ? Oynadığım esaslı oyun DOTA 2 oyunudur.
Dota, Cs GO, Lol gibi oyunlara 2GB R9 380 çok rahat yetecektir. Yüksek oyunlarda ( GTA 5 gibi AAA oyunlar) ise Vram kullanımı biraz artacaktır 2GB'nin üstüne. Fakat pek bi sıkıntı yaratmayacaktır. Technopat testlerinde ben hiç Vram'i aştığında takılma görmedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı