700 Mbps pakette 12 MB indirme hızı

lasher454

Femtopat
Daha fazla  
Şöyle bir internetim var. Ama nedense saniyede indirdiğim MB 150 alan biriyle aynı. ASUS Dragon B450M anakartım var. Hani arkadaşımın laptopuna aynı kabloyla bağladım onda saniyede 100 indirirken bende neden 12? DNS ayarlarıyla alakalı bir şey mi, Windows'la mı alakalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 108
  • resim_2022-03-28_173014.png
    resim_2022-03-28_173014.png
    2,7 KB · Görüntüleme: 106
Nerden neyi indiriyorsunuz ?

Steam indirmesine benziyor. Sadece Steam üzerinde yaşıyorsanız bunu, garip bir sistemi var. Belirli bir süre düşük hız sağlayan bir serverdan indiriyorsunuz, ardından yüksek hızlı servera bağlıyor. Bunu sanırım DDoS koruması için yapmışlardı yanlış hatırlamıyorsam tabi.

Nerden neyi indiriyorsunuz ?
steamden bir oyun. arkadaşım da steamden oyun indirdiğinde 100 almıştı , sunucularla alakası yok anladığım kadarıyla . Sizce?
Steam indirmesine benziyor. Sadece Steam üzerinde yaşıyorsanız bunu, garip bir sistemi var. Belirli bir süre düşük hız sağlayan bir serverdan indiriyorsunuz, ardından yüksek hızlı servera bağlıyor. Bunu sanırım DDoS koruması için yapmışlardı yanlış hatırlamıyorsam tabi.
peki nasıl düzeltebilirim, arttırabilirim?

steamden bir oyun. arkadaşım da steamden oyun indirdiğinde 100 almıştı , sunucularla alakası yok anladığım kadarıyla . Sizce?

peki nasıl düzeltebilirim, arttırabilirim?
Steam ayarlarına girip indirmeler kısmından indirme bölgesini Türkiye seçin (İstanbul, Ankara ve İzmir bulunuyor, en yakın olanı seçin).
Eğer zaten Türkiye seçiliyse size karşı en iyi değerleri sağlayan farklı bir ülkeyi seçip deneyin.

Her sunucuya alacağınız hız farklıdır. Bende 10mb/s alıyorum fakat Epic Games sunucularıma maksimum hızım 2mb/s.

Steam yüksek internet hızına karşı kendini koruma amaçlı internet hızını sabitliyor. Mesut çevik kanalında 1 gigabit internet videosu denedim gibi bir videosu var daha detaylı bakmak isterseniz.

Steam ayarlarına girip indirmeler kısmından indirme bölgesini Türkiye seçin (İstanbul, Ankara ve İzmir bulunuyor, en yakın olanı seçin).
Eğer zaten Türkiye seçiliyse size karşı en iyi değerleri sağlayan farklı bir ülkeyi seçip deney
zaten seçiliydi.teşekkürler.

Steam yüksek internet hızına karşı kendini koruma amaçlı internet hızını sabitliyor. Mesut çevik kanalında 1 gigabit internet videosu denedim gibi bir videosu var daha detaylı bakmak isterseniz.
izleyeceğim.teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı