700 TL 480 GB SSD önerisi

oaklerine

Centipat
Daha fazla  
Merhaba

Bilgisayarım için sizlerin SSD tavsiyesine ihtiyacım var. Bütçe 700 TL. 480-500 GB yeterli olacaktır Bilgisayarımla uyumlu çalışacak bir SSD sizlerden rica ediyorum. Bilgisayar özelliklerim şöyle;

- AMD Ryzen 5 1600 AF 3.2 ghz
- GEIL Evo Forza DDR4 8gb Ram
- Gigabyte B450M-H motherboard
- Sapphire RX5500 XT 8GB
- Highpower 500W 80 +

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingston A400 alınmaz. Bu konuyu okuyun lütfen.

@oaklerine NVMe SSD mi almak istiyorsunuz yoksa SATA SSD mi?
Şu anda 525 TL'ye Amazon.com.tr'de KINGSTON 480GB A400 SATA3 2.5" satılıyor. Kingston kalitesi tartışılmaz bence. Fakat link üzerindeki Amazon.com.tr'ye ürününü ekleyen satıcı CHICCO TRADING güvenilir mi bilmiyorum.

Aynısına sahibim, önermiyorum. Yazdıkları değer ile alabildiğiniz değer arasında dağlar kadar fark var.

Kingston A400 alınmaz. Bu konuyu okuyun lütfen.

@oaklerine NVMe SSD mi almak istiyorsunuz yoksa SATA SSD mi?
Merhaba NVMe ve SATA arasındaki fark nedir? Benim daha önceki SSD'im bu :

2.5 sene oldu ve öldü bir anda. @GalaxySal450

2000 civarı okuma yazma verse bile bu fiyatta sorun olmaz. Normalde 800 lira üstündeydi bunun fiyatı.
İşte ben kullanıyorum ve markayı önermiyorum, aynı fiyat bandında WD Green SN350 WDS480G2G0C 480 GB 2400/1650 MB/S M.2 NVMe SSD Fiyatları ve Özellikleri marka ve model alıp daha iyi performans alacaktır.

NVMe ssdler çok daha hızlı veri yazar ve okur ve daha iyi bir teknoloji basit anlamda bu şekilde.
Anakart modellerimiz aynı o yüzden m2 ssdi portunuz var attığım WD Green SN350 WDS480G2G0C 480 GB 2400/1650 MB/S M.2 NVMe SSD Fiyatları ve Özellikleri marka ürünü alıp kullanabilirsiniz.

Geçmiş olsun hocam, üzüldüm...

Size NVMe olarak bunu öneriyorum:

SATA olarak:

NVMe SSD ve SATA SSD arasındaki farkı daha bilgili üyeler cevap verebilir, o kısımda yanlış bilgi vermek istemiyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı