700 TL monitör önerisi

Hyggelig1

Hectopat
Daha fazla  
  1. BenQ : Hepsiburada
  2. Asus : Hepsiburada
  3. HP : Hepsiburada

Fiyat için maximum 700 TL düşünüyorum.
BenQ kaliteli bir monitöre benziyor. Ayak kısmı sağlam duruyor.
Asus çerçevesiz ekran çok şık duruyor fakat boyutu diğerlerine oranla bi tık ufak.
HP gördüğüm en şık tasarımlardan bir tanesi fakat rakiplerinin adı ağır basıyor. Asus, BenQ monitör pazarında adı HP'ye göre sanıyorum ki çok daha fazla geçen markalar.

Tepkime sürelerine gelecek olursak. Oyun oynuyorum fakat profesyonel bir oyuncu olduğum söylenemez. Sıradan bir oyuncuyum. 7ms ne kadar fark gösterebilir? Sonuçta internet sağ olsun hepimiz 70 ms alarak oynuyoruz. Hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tepkime sürelerine gelecek olursak. Oyun oynuyorum fakat profesyonel bir oyuncu olduğum söylenemez. Sıradan bir oyuncuyum. 7ms ne kadar fark gösterebilir? Sonuçta internet sağ olsun hepimiz 70 ms alarak oynuyoruz. Hangisini önerirsiniz?
Gecikme süresindeki farkı anlamak çok kolay. Profesyonel olmak gerekmiyor, herkes rahatsız olur.
7 ms ciddi düzeyde yüksek oyun için. Ping ile ekran gecikme süresi aynı şeyler değil.

1, bütçe yoksa 2 ms monitörlere bakmalısın.

Önerebileceğim aklımda olan ve kullandığım BenQ GL2460HM var 2 ms.

Gecikme süresindeki farkı anlamak çok kolay. Profesyonel olmak gerekmiyor, herkes rahatsız olur.
7 ms ciddi düzeyde yüksek oyun için. Ping ile ekran gecikme süresi aynı şeyler değil.

1, bütçe yoksa 2 ms monitörlere bakmalısın.

Önerebileceğim aklımda olan ve kullandığım BenQ GL2460HM var 2 ms.

cevabınız için teşekkür ederim. bütçem belirttiğim gibi max 700. sizin önerdiğiniz monitörü daha önce incelemiştim , dış görünüş olarak bir miktar çirkin duruyor açıkçası , tabi ki özellik açısından verdiklerimden daha iyi. şuan kullandığım monitörün adını tam bilmediğimden tepki süresini bilemiyorum. eminim ki min 5 tir ve bana yeterli geliyor. açıkçası biraz da çerçeve görünümüne önem veriyorum. bu arada şıklar arasına bir dördüncüsünü de ekliyorum. tekrar teşekkürler öneriniz için :)

Samsung S24F350FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD Fiyatı

konuyu düzenlemeyi nedense bulamadım . 4.seçenek olarak bunu da düşünüyorum

Wiewsonic VX2276 olabilir. Bütçe arttırılabilirse aynısının daha bıyığı olan VX2476 da olabilir.
güzel gözüken bir monitör. fakat fiyatı bir miktar denklerine göre pahalı. bu ürün yerine fiyat açısından benq daha mantıklı olur gibime geliyor. cevabınız için teşekkürler

Üstünkörü özelliklere bakarak monitör karşılaştırmayınız. Önerdiğim monitör IPS panel. BenQ da bulunan VA panelden daha iyi, canlı, net görüntü veriyor. Çünkü BenQ, VA panel kullanıyor. Piyasadaki en dandik paneller de VA paneller denilebilir. Tabii iyi VA paneller de yok değil ama IPS paneller çok daha iyi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı