700 TL router önerisi

Warlord_x7

Kilopat
Arkadaşlar selam. Kendime 600-700 TL mümkünse oyun odaklı router almak istiyorum. Fakat aklıma takılan birkaç şey var. Bunlardan bir tanesi routerdan Mtu'yu değiştirebilir miyim? Mesela ZTE markalı modemim de mevcut olan ve tahminen düşündüğüm 1500 mtu değişmiş olur mu ve bu sisteme yansır mı? Şu sıralar oyunlarda mtu ayarıyla ilgili bir çalışma yapıyorum. Detayları sizlere aktarırım. Sanıyorum şu ana kadar çuvallamamın sebebi modemimin 1500 Mtu'da olması ve Windows'tan yaptığım mtu ayarının geçersiz olması olabilir mi? Yardım ve router önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:

MTU ve SNR değiştirilebiliyor. Az daha ekleyebilirsen:

Screenshot_1.png

Buradan modem arayüzüne bakabilirsin:

ID - Şifre:
demo
demo

NOT: MTU ile ne kadar oynarsan oyna pingine çok fazla etki etmez.

Cevap için teşekkürler 799 TL'lik olanı alabilirim. Lakin diğer soruma cevap vermemişsiniz. Sorum şöyleydi; PC'den CMD'de den değiştirdiğim MTU 1492 diyelim fakat modemim de otomatik olarak 1500 ayarlandıysa bu durumda 1492 mi kullanıyor oluyorum yoksa 1500 mi kullanıyorum? Ayrıca modem 1500 olan MTU'yu, 1492 olarak Routerdan ayarlandığımda otomatik olarak 1492 mi oluyor? Bu arada fiber bağlantılara uygun bir modem midir?

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı