700 TL SSD ve kasa önerisi

@TheDifferent
Evet SSD içindeki uygulamaları hızlı açıyor, zaten Windows'u SSD'e yükledikten sonra zaten büyük bir fark hissedeceksin, eğer oyunlarım çok hızlı açılmasa da olur dersen depolama ve oyun kütüphanen için hala HDD tercih edebilirsin. Oyunlar için illaki SSD almana gerek yok sınırlı bir bütçen varsa.

Ben şimdi Windows'u SSD'e yükleyeceğim ama oyunları HDD yükeleceğim HDD'deki uygulamalarda hızlanıyor mu açılış süreci vb cünkü bende SSD var çok uygulama yüklemediğim halde yavaşlama fark ettim.

Ben şimdi Windows'u SSD'e yükleyeceğim ama oyunları HDD yükeleceğim HDD'deki uygulamalarda hızlanıyor mu açılış süreci vb cünkü bende SSD var çok uygulama yüklemediğim halde yavaşlama fark ettim.

Size hala yavaş geliyorsa SSD alabilirsiniz, oyunların yüklenme süresi düşecektir. Windows arayüzünde donma kasma olması normal değil, farklı nedenlerden kasma donma yapıyor olabilir. Format sorununuzu çözebilir.

Anakart bu hızı destekliyor. Sinerji üzerinden alacaksanız güncel gelir diye tahmin ediyorum ama alım yapmadan önce yine de RAM durumunuzu belirterek BIOS konusunu danışın. O fiyatlarda da devasa farklar yaratacak Anakart'lar bulunmuyor zaten. Seçtiğiniz ürün fiyat bandında iyi bir seviyede.

Son düzenleme:
Anakart bu hızı destekliyor. Sinerji üzerinden alacaksanız güncel gelir diye tahmin ediyorum ama alım yapmadan önce yine de RAM durumunuzu belirterek BIOS konusunu danışın. O fiyatlarda da devasa farklar yaratacak Anakart'lar bulunmuyor zaten. Seçtiğiniz ürün fiyat bandında iyi bir seviyede.

Fakat B450M S2H atmışsın B450M H attım ben sana 3600 MHz olması iyi bence.

Ama RAM'ler 3600 MHz anakart ise 3200 OC ile kalıcı mı kalacak 3600'de.

Tam olarak anlatamıyorum galiba. Her iki anakartta 3600 Mhz RAM destekliyor. S2H modelininde linkini incelerseniz bellek bölümünde yer alan bilgilere erişirsiniz. İkisininde fiyatı aynı. Siz gidip mosfet soğutucusu olmayanı tercih ediyorsanız tabi ki tercih meselesidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı