700 tl'ye kadar android veya windows phone, hangisini almalıyım?

topraktan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, biraz uzun yazacağım ki fikir olarak rahatça anlaşabilelim...Mümkün olduğunca açık yazmaya ve detay vermeye çalışayım önce...
700 TL bütçem var ve bu paraya bir dokunmatik telefon almak istiyorum...Ya da "akıllı" telefon mu diyeyim, siz gençler nasıl diyorsunuz tam bilemiyorum, kusura bakmayın pek bilgili değilim bu konularda...

Nokia 6020'yi epeyce (8 sene abartısız) kullandıktan sonra, son birkaç aydır w300i kullandım ve şimdi bir akıllı telefon almak istiyorum fakat android mi yoksa wp mi almalıyım bilmiyorum...Windowsun ne lanet olduğunu zaten biliyoruz(m) fakat mobilde nasıldır bilemiyorum...Youtube incelemelerinde wp yi görünce midem bulandı, çok itici geldi bana... :(

-kaliteli bir 3g, wifi, müzik, video, fotoğraf, " DAHİLİ FM RADYO ! " imkanı sunan telefon arıyorum ama tabii profesyonel olmasını da beklemiyorum bu fiyata...Neticede kullandığım telefonlar belli...

-w300i'de olduğu gibi kaliteli bir müzik, bass ve tiz sesleri olsun ve arayüzü kullanışlı olsun...şık arayüz derken herşeyi birbirine karıştırıp performans düşüklüğü yapmasın, sade olayım derken de, sap gibi boş bir ekran da çıkmasın...
not: windosta olduğu gibi android veya wp de arayüzü, tasarımı, menüleri, renkleri, ikonları, temaları, değiştirebiliyor muyuz?
-oyun çok fazla oynamam ama haftada bir - iki saat de oynasam iyi olur,
-yeri geldiğinde dizüstü bilgisayarı "bu telefon üzerinden 3g ile internete çıkarmak" isterim...
-çektiğim foto ve videolara bilgisayarda baktığımda en azından neye benzedikleri belli olacak kadar iyi çekim yapsın,
-fm radyo özellikle aranılan bir özellik olup, yeri geldiğinde dinlenen müzikler telefona kaydedilmek istenecektir kesinlikle...eğer içinde fm radyo yoksa yazılım güncellemesi ile gelir mi bu? fm radyo var fakat kayıt yapmıyor ise, ek yazılım ile kayıt yapılır mı?

-ekran dayanıklı, canlı, kullanımı kolay, gps navigasyon bluetooth hafıza kart yuvası gibi özellikler olmalı, çift sime gerek yok fakat olabilir de...

-şarj tabii ki önemli, kullanmadığım zamanlar zaten wifi bluetooth gibi sömürgeçler kapalı olacak...oyun da zaten çok oynamam, ama günde bir kaç saat nete takılırım, birkaç foto falan...
bataryası çıkabilen olmalı, bir batarya ansızın bittiğinde, yedek dolu bataryayı takıp dışarı çıkabilmeliyim...

NOT:BÜtçemi ihtimal olarak 100 ytl daha artırabilirim fakat bu ihtimal...Çok içime sinen bir model bulmama yardımcı olursanız 100 ytl daha eklerim...ama o 100 ytlyi eklemeye değecek sebepleri de olmalı...

Asus zenfone 5 buldum fakat intel işlemcili olduğu için ve intelin henüz daha kendini androidde kanıtlamağını yazıyorlar, tavsiye de etmiyorlar...ayrıca bunda fm radyo yok, güncelleme ile gelebilir mi ve güncelleme gelecek mi?

Özellikle htc marka telefonları öneriyorlar, beatsaudio için değer mi bilmiyorum.
HTC,Nokia,LG ve diğer markalardan önerebilir misiniz?
Fakat kesinlikle Vestel,casper,çin malı,exper,gm önermeyin...

Herkese teşekkürler...

Zenfone 5'e 5015 Nisan'da 5.0 güncellemesi alacak.
Hocam peki güncelleme gelince telefonda fm radyo olacak mı? Bu yazılımsal bir şey mi yoksa donanımsal mı, bunu anlamaya çalışıyorum...

Bence para biriktir iphone al iphone 6 kullanıcısıyım. çok iyi!
Paşam, elbette iyidir ama maalesef bütçe sıkıntı işte... :(
Peki iphone 5 kötü mü, onu niye tavsiye etmedin?
iphone marka telefonlar hakkında ne söyleyebilirsin, artı ve eksi olarak?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişir. Kim hangi işletim sisteminden hoşlanıyorsa onu kullanır. Senin yerinde olsam Zenfone 5 ya da Zenfone 6 tercih ederim.

Iphone bence gereksiz.
Hocam peki güncelleme gelince telefonda fm radyo olacak mı? Bu yazılımsal bir şey mi yoksa donanımsal mı, bunu anlamaya çalışıyorum...

Paşam, elbette iyidir ama maalesef bütçe sıkıntı işte... :(
Peki iphone 5 kötü mü, onu niye tavsiye etmedin?
iphone marka telefonlar hakkında ne söyleyebilirsin, artı ve eksi olarak?
Iphone 5 biraz sorunlu ve bildiğim kadarıyla stoklardan kalktı. FM radio gelmez.

Yahu ozellikle fm radyo istemis arkadas iphone 6 diyorsunuz. Yeni cikan akilli telefonlarin buyuk bolumu fm radyo ozelligi sunmuyor ne yazik ki(en azindan bildigim kadariyla arada var birkac tane) Eger sizin icin cok onemli bir ozellikse oncelikle fm radyo ozelligi bulunan telefonlari arastirip arasindan secmenizi oneririm pek bir bilgim yok ne yazik ki.

Fm radyo olmazsa olmazim degil diyorsaniz oneri sunabilirim. Hatta para biriktirip iphone 6 bile alabilirsiniz(ki o kadar para nasil birikir ne zamanda birikir aklim almiyor :) )

Bu fiyata kadar satın aldığı telefon olup da yorumlamak, telefonunu artı ve eksileriyle yorumlamak isteyen arkadaşlarımız da konuya mesajlarını gönderirse ortaya güzel fikirler çıkabilir, faydalı bir referans konu olur diğer insanlara da...

Yahu ozellikle fm radyo istemis arkadas iphone 6 diyorsunuz. Yeni cikan akilli telefonlarin buyuk bolumu fm radyo ozelligi sunmuyor ne yazik ki(en azindan bildigim kadariyla arada var birkac tane) Eger sizin icin cok onemli bir ozellikse oncelikle fm radyo ozelligi bulunan telefonlari arastirip arasindan secmenizi oneririm pek bir bilgim yok ne yazik ki.

Fm radyo olmazsa olmazim degil diyorsaniz oneri sunabilirim. Hatta para biriktirip iphone 6 bile alabilirsiniz(ki o kadar para nasil birikir ne zamanda birikir aklim almiyor :) )

Hocam, bazen radyoda yabancı müzikler çıkıyor...
power love, joyfm, powerfm ve 93.7 frekansında fakat isimlerini canlı yayında söylemiyorlar ben de kaydedip kendilerine göndermek istiyorum...
Parçanın çalındığı tarih ve saati yazıp eposta attığımda çoğunlukla yanıtlıyorlar fakat bazen ses kaydı şart oluyor... :)
FM radyolu ve kayıtlı istememin sebebi bu fakat yeni nesillerde bu yoksa artık bir mp3 çalar alıp ona kaydederim ben de...fm radyosuz da önerin o halde... :)

Evet, o halde bu fiyata kadar önerevileceğiniz telefonları rica edeyim sizden, ve ayrıca neden? kronik sorunları var mı vs...
Teşekkürler...

Son düzenleme:
Hocam bimekste 789 tlye Lumia 1320 var. Azbuzuz bahsedeyim.

Telefon alti ich de hd goruntu sunuyor boyu 15 santim eni 7 idi galiba benim bile cebime sigiyor cevelle olctum :D Ekran parlakligi harika ve nokianin siyah ekran teknolojisi var bunun anlami guneste de ekranin parlakligini cok arttirmadan ahatca gorursunuz.
Birde saat vb. seyleri ekran kapali iken gormenizi saglayan ekran teknolijisi var. Coft tikla ekran acilabiliyor.

Arayuz kullanisli, 8.1 guncellemesi ile iyice adam oldu ama windows 10 da gelecek.

Kamera acikcasi orta halle biraz alt segment arasi ama yinede o fiyata iyi denebilecek fotograflar cekiyor.

Bataryasi 2-1.5 gun gidiyor ama cikmiyor yerinden zaten siz gunluk bu kadar az kullaniyorsaniz rahat rahat 2 olur :)

İlgilenirseniz telefonla cekilen fotograflari atarim :)

Son düzenleme:
Bu fiyata kadar satın aldığı telefon olup da yorumlamak, telefonunu artı ve eksileriyle yorumlamak isteyen arkadaşlarımız da konuya mesajlarını gönderirse ortaya güzel fikirler çıkabilir, faydalı bir referans konu olur diğer insanlara da...

Hocam, bazen radyoda yabancı müzikler çıkıyor...
power love, joyfm, powerfm ve 93.7 frekansında fakat isimlerini canlı yayında söylemiyorlar ben de kaydedip kendilerine göndermek istiyorum...
Parçanın çalındığı tarih ve saati yazıp eposta attığımda çoğunlukla yanıtlıyorlar fakat bazen ses kaydı şart oluyor... :)
FM radyolu ve kayıtlı istememin sebebi bu fakat yeni nesillerde bu yoksa artık bir mp3 çalar alıp ona kaydederim ben de...fm radyosuz da önerin o halde... :)

Evet, o halde bu fiyata kadar önerevileceğiniz telefonları rica edeyim sizden, ve ayrıca neden? kronik sorunları var mı vs...
Teşekkürler...
Ayrica nokiada mx radio var ama nornal radyo var mi hatirlamiyorum hocam. Facebook.com/lumia1320 grunumuz bu gelip bakabilirsiniz soru sorabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı