7000-8000 TL arası TV tavsiyesi

Biz de bu aralar araştırıyoruz televizyon. Bu bütçeye QLED alabiliyorken TU8000 almanız çok yanlış olur.

MediaMarkt ve Vatan'a gittiğimizde bize Philips önerdiler. İçinde Android TV ve 16 GB önbellek olduğu için.

@Lux ultisi kullanan kedi 'nin attığı Philips resmen telefon hızında, akıyor. Direkt olarak Google'ın işletim sistemini kullandığı için güncelleme sorunu yok.
Şahsen Samsung televizyonlar görüntüyü normalden çok daha renkli gösterdiği için beğenmiyorum. Doğallığa yakın olduğu için benim favorilerim Sony ve Philips.

Şahsen Samsung televizyonlar görüntüyü normalden çok daha renkli gösterdiği için beğenmiyorum.
Evet yüksek model QLED'ler çok renkli ve çok parlak. Crystal serisi bir televizyonla yan yana görmüştüm özellikle beyaz renkte parlaklık farkı çok belli oluyor.

Ben de çok araştırdım hem hafıza hem işletim sistemi hem de ambilight özelliği sebebiyle 1.5 ay önce hb den philips 65pus7304 tv yi aldım. Tv ekranı kırık olarak geldi. Muhtemelen horoz lojistik taşırken kırdı çünkü koskoca 65inç tv 1 eleman çıkardı eve kadar. Samsunda yaşıyorum ve tv nin kurulumunu yapmaya gelen elemanlara kutu açılmadan önce lojistik firmasının tek elemanla getirdiğini kırık çıkabileceğinden şüphelendiğimi söyledim yok abi çok iyi koruma var içinde zaten kutu da hasarlı değil dedi neyse kutuyu açtılar baktılar ekran kırık abi zaten kutu hırpalanmıştı bunu böyle kimse geri almaz bizim firma asla değişim yapmaz senin bu ürünü kargodan teslim almaman gerekirdi gibi fırıldak cvplar vermeye başladılar. Ben kendilerinden zaten talebim olmadığını belirttim. Ayıplı mal gönderilmiş ben satıcıya aide talep ederim siz bana kuruluma gelip ürünü servisin açtığını kırık çıktığını gösterir tutanağı verin dedim yok biz onu veremeyiz biz tv nin kutunun fotosunu çekip genel merkeze atacağız onlar tutanak düzenleyecek dediler ve en az 2 haftaya gelir dediler. İnanılır gibi değil neredeyse her firmanın gelen elemanlarının 2 dk da düzenleyip imzaladığı evrakı sanki shengen vizesi muamelesi ile veriyorlar. Neyse aynı gün elemanlar gittikten sonra philips’den biri arayıp bu tv yi böyle kimsenin geri almayacağını elimde patlayacağını en iyisi kutusuna aynen koyup kırık değilmiş gibi sadece 14günlük iade hakkımı kullanmak istedeğimi söyleyerek iade etmem gerektiğini belirtti. (Çocuk kandırıyorlar sanki) tabiki bu düzenbazlığı ve saçma teklifi reddedip 2-3 gün genel merkeze ayrı şubeye ayrı dil döküp 4 günde tutanağı hazırlatabildim. Yalnız tutanak görüp görebileceğiniz en amatör tutanak ne firma amblemi ne bir resmi vergi no adres hiç bir şey yok 2 satır yazı. Kesinlikle tv yi aide kabul etmemek kaydıyla tv servis tarafından açılmış kargoda ya da alıcıda kırılmış olduğu tespit edilmiş tekrar kutulanıp alıcıya teslim edilmiştir diye bir tutanak. Ve samsun servisi tel ile arayıp gidip tutanağı almamı bekliyor tv aldık bir de fellik fellik tutanak peşinde koşturuyorlar. Gittim şubeye şube yetkilisi imza atmadan tutanağı alamazsınız diyor dedim imza atarsam ürünün bende kırıldığını ikrar etmiş olurum neden ataym ki siz bana kuruluma geldiğinize ve ürünün kırkk çıktığına dair tutsnak vermek zorundasınız hala imza atmazsanız alamazsınız diyor çektim aldım elinden imza falan da atmadım. Zaten iade edemezsiniz siz kargodan alırken açıp tv yi kontrol etmeliydiniz diyor bir de inanılır gibi değil arkadaşlar benim philips ile yaşadıklarım. Bu süreçte philips genel merkezine kadar aradım bana philips in tv bölümünün vision diye bi markaya satıldığını ismi dışında philips ile alakası kalmadığını söylediler. Hb ürünü iade ettikten 2 gün sonra ücreti iade etti bu arada arkadaşlar. Çok uzun oldu biliyorum ama artık philips adını gördüğümde dahi irkiliyorum. Kesinlikle kendi özelimde almam. Belki münferittir belki başkası servisten de tv den de her şeyden çok memnun kalır bilemem ama ben asla tavsiye etmiyorum.
Biz de bu aralar araştırıyoruz televizyon. Bu bütçeye QLED alabiliyorken TU8000 almanız çok yanlış olur.

MediaMarkt ve Vatan'a gittiğimizde bize Philips önerdiler. İçinde Android TV ve 16 GB önbellek olduğu için.
65inç bakıyorum. 65inç qled hangi model var ben bulamadım ama?
Aceleniz yoksa TCL yi bekleyin

Aslında biraz acelem var ne kadar beklemeliyiz?
bir de 65inç modeller hangi fiyatlarda gelir?

Philips'lerde ekran içine toz kaçma problemi var demek ki servisleri de 5 para etmez netten araştırın nasıl oluyorsa ekran içinde bildiğin toz oluyor.

QLED'lerde ekran yanığı sorunu vardı ve 100 Hz olduğu halde hareketli sahnelerde çok titreme şikayetleri vardı belki bu yeni model de bu sorunlar yoktur.

Aslında hepsinde sıkıntı var biraz şans işi ama yorumları ve şikayetleri araştırıp öyle tercih edin.

Süre olarak bilgim yok maalesef.

Philips'lerde ekran içine toz kaçma problemi var demek ki servisleri de 5 para etmez netten araştırın nasıl oluyorsa ekran içinde bildiğin toz oluyor.

QLED'lerde ekran yanığı sorunu vardı ve 100 Hz olduğu halde hareketli sahnelerde çok titreme şikayetleri vardı belki bu yeni model de bu sorunlar yoktur.

Aslında hepsinde sıkıntı var biraz şans işi ama yorumları ve şikayetleri araştırıp öyle tercih edin.

Süre olarak bilgim yok maalesef.

Ekran içine toz alama Samsung TV'de de mevcut. Philips'i tek başına suçlamamak gerek yalnız değil. Dayanıklılık konusunda Samsung'da leş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı