7000-8000 TL bütçe ile bilgisayar toplamak

@Travis , @serdarbstrk52 @Heinz Guderian @ZortX @Nykspo @Pantheon @aybrktrhn @schmeblak

Arkadaşlar sizi tekrar rahatsız ettiğim için kusuruma bakmayın. sizin gibi donanımlı ve yardım sever arkadaşların fikrine ihtiyacım var. bana bu gün bir arkadaşım uygun bir fiyata

(Asus ROG STRIX Amd Radeon RX 580 8GB OC 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı STRIX-RX580-O8G- Gaming)

bunu verdi. Şuan almadım ama almaya niyetliyim. Bu ekran kartının içinde bulunduğu bir sistem önerme şansınız var mı? bütçe 6000- 6500 civarı olursa sevinirim. iyi günler dilerim.

Sizi tekrar yorduğum için çok özür dilerim. Sağlıcakla kalın.

İlk etiketiniz gelmemiş, yardımcı olamadım kusura bakmayın. Hemen bir sistem oluşturuyorum.
Screenshot_Samsung_Internet_Beta_20180925-194930.jpeg

Ekte çıkmadı ancak, MH320, Devastator 3 klavye ve mouse set ile QcK Medium Mousepad ile 6.692 TL.
İleride 8 GB RAM eklemesi ile gayet uçacak bir sistem.
Benden daha iyisini yapacak çok kişi var.
@Pantheon

Düzenleme: RAM'in 3000 MHz olanını seçerek alın.

Son düzenleme:
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Anakart: MSI B450M PRO-VDH
RAM: Kingston 8GB HyperX Predator Siyah 3000mhz CL15
Kasa: Dark N10 PRO
PSU: FSP 600W Hydro Serisi 80+ Bronz
HDD: WD 1TB Blue 64MB 7200rpm
SSD: Samsung 250GB 860 Evo

Toplam: 4492 TL. Bunlar için bütçe tam olarak ne kadar ? Ekran kartını Sapphire RX 580 Nitro+ OC 8GB alırsanız toplam: 6840 TL olur. Bütçeyi aşamazsanız söyleyin parçalardan kısalım veya RX 580 için Asus RX 580 ROG STRIX TOP GAMING 8GB modelini alırsanız 6530 TL gibi bir fiyata denk gelir.

Son düzenleme:
@Elyr tabiki oyun için, RX 580 kullanacak olan ve 6500₺ bütçesi olan kişi ne için kullanabilirdi?

@ugrpkdr belki yeni AMD işlemcileri bekleyebilirsin. Intel zaten iyice sıvamaya doğru gidiyor. 7 NM. gibi yep yeni bir teknoloji kullanacaksın hem. Yani bilmiyorum sırf ilk 7 NM. bilgisayar işlemcisi kullanmak bana ayrı bir haz verirdi. Ekstra olarak dolar kurunun muazzam belirsizliğinden dolayı normalde kur 6.5₺ olsa bile "ne olur ne olmaz" diyerek 7₺ kurundan getirenler olabilir. He tabi "Hele bir kur otursun o zaman zamları çakarız." diye bekleyen de vardır, sonuçta ekonomist değilim.

Ama en önemlisi, belki kur düşer. Sadece bir şakaydı:ROFL:.

Ama sonuçta 1 yılda muazzam performans artışı yaptılar. Yep yeni teknolojiler ile oyun konusunda bile Intel'e yetişebilirler belki yeni seri ile. Sadece bir öneri :/.

Hep söylemeyi unuttuğum bir konu var. Dış donanımını olabileceğine ucuz tut. Sonuçta ekstra bir sıkıntı çıkarmadan istediğin gibi değiştirebilirsin ancak iç donanım için aynısı söylenemez.

@Xechrekt42 topladığın sistem benim yaptığım esprilerden daha komik. Hem bütçeyi aşıp hem de R5 2400G kullanmak...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne için kullanıcaksınız hocam bilgisayarı?
genel anlamda pubg , Bf 1 tarzında oyunları oynamak için zaten öğrencilerim için gerekli işlemleri yapabileceğim bir laptopum var.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Anakart: MSI B450M PRO-VDH
RAM: Kingston 8GB HyperX Predator Siyah 3000mhz CL15
Kasa: Dark N10 PRO
PSU: FSP 600W Hydro Serisi 80+ Bronz
HDD: WD 1TB Blue 64MB 7200rpm
SSD: Samsung 250GB 860 Evo

Toplam: 4492 TL. Bunlar için bütçe tam olarak ne kadar ? Ekran kartını Sapphire RX 580 Nitro+ OC 8GB alırsanız toplam: 6840 TL olur. Bütçeyi aşamazsanız söyleyin parçalardan kısalım veya RX 580 için Asus RX 580 ROG STRIX TOP GAMING 8GB modelini alırsanız 6530 TL gibi bir fiyata denk gelir.
6890 benim için iyi bir fiyat yardımın için çok teşekkür ederim.
@Pantheon Bana söylediğin sistemin hemen hemen aynısını topluyorum tek fark ryzen 5 2600x alıyor olmam. bu sisteme bi zarar verir mi bir de ssd önerir misin. seni biraz fazla yordum kusuruma bakma iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı