7000-8000 TL laptop önerisi

BugraBasol

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar konu belli. Orta-Giriş seviye bir laptop alacağım. Acer'ya da Lenovo markalarından belirlediğim modeller var. Bütçe aralığım 7000-8000TL. Sizce hangi model tercih edilmeli? Amacım günlük işlerde rahat hareket etmek, güzel bir ekranda yazıları rahat okuyup, videoları izlemek ve genel oyunlarda iyi performans alabilmek.

Arkadaşlar 3. Laptopı bütçe dostu olsun diye tercih edersem, nelerden mahrum kalmış alacağım? Önemli olan detay bu.

1650 Ti altına inmeni önermiyorum. İleride RAM ve SSD takılır ancak ekran kartı veya işlemci takılmaz. Bunu düşünerek al.

İlk attığınız laptopu ben kullanıyorum şu an alalı yaklaşık 5-6 gün oluyor. Gerçekten mükemmel ötesi, ısınma yok. Şansıma ışık sızması ve ölü piksel de çıkmadı. Oyunların çoğunu yüksek ayarlarda oynatıyor. Fiyatı aşırı uygun şu an bence kaçırmayın.

Hocam Ti ekran kartı olmasına rağmen işlemcide geri kalıyor Ryzen modeline göre. Sizce 5-10FPS farkı işlemci farkına değer mi?

İlk attığınız laptopu ben kullanıyorum şu an alalı yaklaşık 5-6 gün oluyor. Gerçekten mükemmel ötesi, ısınma yok. Şansıma ışık sızması ve ölü piksel de çıkmadı. Oyunların çoğunu yüksek ayarlarda oynatıyor. Fiyatı aşırı uygun şu an bence kaçırmayın.

Hocam hangi oyunları oynadığını da yazar mısın? Ek olarak da bir soğutma sistemi kullanıyor musun? Ryzen 5 4600IŞLEmciler çok daha iyi performanslı olduğu için Intel versiyonları düşünmemiştim açıkçası ama 11. Nesil i5 sorun çıkarmaz diye düşünüyorum bir yandan da

Hocam ekran kartını 1650 Ti'dan aşağı tercih etmeyin.

Hocam Ti modelleri normallere göre 5-10 FPS performans farkı veriyor maksimum. Fiyat olarak çok fazla fark olabiliyor Ti modellerinde o yüzden şu an tutumlu davranıp 8 GB 1650 modellerine Dual Channel eklemeyi düşünüyordum.

Arkadaşlar, Ryzen 5 4600H işlemci Intel i5 serisine göre çok daha iyi performans gösteriyor diye biliyorum. Sizce 5-10FPS daha yüksek alabilmek için işlemcide Ryzen serisi yerine Intel i5 serisi seçmek doğru olur mu?

Ayrıca öğrenmek istediğim, 120Hz vs 144Hz ekranlarda ne gibi farklılklar yaşarım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı