7000-8000 TL'ye oyun ve yayın sistemi önerisi

@NuteLya Bu soruyu bana sormamalısınız :) Intel ve Nvidia karşıtı değilim ancak fiyat politikası ve yaptıkları çalışmalar ile pazara rekabet getiren AMD'e sempati duyuyorum. Ben 3300TL'e herhangi bir rakibi görmediğim Nitro+ 5700XT alırdım (ARGB fanlı modeli de var, direk onu almasanız bile daha sonradan fanlarını satın alabiliyorsunuz ve fiyat farkı yok direk ARGB fanlı model ile). Kimisi sürücü sorunları vs. yaşıyor. RX570 ile de binlerce yaşayan vardı ancak 7-8 aydır tek bir sorun bile yaşamadım RX570'im ile. Bu sebepte ben Nitro+ 5700XT alırdım. İkisi de çok güçlü kartlar ve sizi üzmeyecektir. RTX şimdilik gözümde boş bir olay. 2070S de tercih edebilirsiniz, söylenilenlere göre sürücüleri daha /''stabil''\, tercih sizin.

@actanonverba bu 5700xt ekran kartı daha mı iyi rtx'den
RTX2070 SUPER'i kastediyorsanız RX5700 XT'den daha iyidir. Eğer ki aynı fiyata geliyorsa RTX 2070 SUPER alınmalıdır.

Kızacaklar olacaktır ben düzelteyim :) Yanlış anlatmış olabilirim kusruma bakmayın. RX5700XT daha güçlü fakat sürücü sıkıntıları ortada, önünüzde bir iade süreci olabilir. Gerek yok gibi.

Edit: AMD'ciyim.

Son düzenleme:
Anladım teşekkürler yardımın için birşey daha sormak istiyorum.
Attığınız işlemciler de en iyisi ilk olan sanırım doğru mu onu mu ekleyeyim sisteme? 4.4ghz olan
RTX2070 SUPER'i kastediyorsanız RX5700 XT'den daha iyidir. Eğer ki aynı fiyata geliyorsa RTX 2070 SUPER alınmalıdır.
evet @AirJET topladığı sistemden bahsediyorum direk

@NuteLya Şimdi kısaca şöyle;
3600 / 3600X / 3700X olarak güç sırasındalar ancak garip şekilde 1080P oyunlarda aralarında %3'er fark var. Fiyat farkı olarak daha fazla fark var. Ben R5 3600 tercih ederdim, OC bile yapılsa üçüne de yine aynı fark oluyor neredeyse. 3600X elbette 1080P için daha mantıklı olur. 3700X ise yayın da işin içine girerse şiddetle tercih etmenizi öneririm. 6C12T güzel ama 8C16T daha güzel. Yayın + oyun için 3700X daha mantıklı tercih olacaktır.

@NuteLya Şimdi kısaca şöyle;
3600 / 3600X / 3700X olarak güç sırasındalar ancak garip şekilde 1080P oyunlarda aralarında %3'er fark var. Fiyat farkı olarak daha fazla fark var. Ben R5 3600 tercih ederdim, OC bile yapılsa üçüne de yine aynı fark oluyor neredeyse. 3600X elbette 1080P için daha mantıklı olur. 3700X ise yayın da işin içine girerse şiddetle tercih etmenizi öneririm. 6C12T güzel ama 8C16T daha güzel. Yayın + oyun için 3700X daha mantıklı tercih olacaktır.
anladım dostum o zaman 3700x almak daha mantıklı olmadı biraz daha bekleriz bütçeyi biraz aşıyoruz çünkü :D teşekkürler yardımınız için varsa daha güzel sistem onu da yazabilirsiniz bu arada :D 1,2 haftaya ancak toplarım yeni sistemi
dostum bir sorum olacak aşağıda paylaştığım iki işlemci arasındaki fark nedir? Birisinde 3.6ghz yazıyor diğerinde 3.6-4.4ghz yazıyor hangisini almalıyım? Senin attığın sistemde ki işlemci yeterli mi? Yoksa bütçeyi biraz zorlayıp bu işlemciyi almalımıyım? İlerleyen dönemlerde maksimum ram takviyesi yapabilirim işlemci yükseltmek istemiyorum tekrardan.

Son düzenleme:
Gayet güzel kaliteli sistem. Alabilirsiniz bunu yayın için de birebir Ryzen. Önerdiğim monitörü de bekleyip alın.
anladım dostum o zaman 3700x almak daha mantıklı olmadı biraz daha bekleriz bütçeyi biraz aşıyoruz çünkü :D teşekkürler yardımınız için varsa daha güzel sistem onu da yazabilirsiniz bu arada :D 1,2 haftaya ancak toplarım yeni sistemi

dostum bir sorum olacak aşağıda paylaştığım iki işlemci arasındaki fark nedir? Birisinde 3.6ghz yazıyor diğerinde 3.6-4.4ghz yazıyor hangisini almalıyım? Senin attığın sistemde ki işlemci yeterli mi? Yoksa bütçeyi biraz zorlayıp bu işlemciyi almalımıyım? İlerleyen dönemlerde maksimum ram takviyesi yapabilirim işlemci yükseltmek istemiyorum tekrardan.

3700X al zorlayıp. Render için çok faydası olur. Dediğim monitör ve bu sistem mükemmel olur.

Gayet güzel kaliteli sistem. Alabilirsiniz bunu yayın için de birebir Ryzen. Önerdiğim monitörü de bekleyip alın.
Tamamdır çok teşekkür ederim. İşlemci de son olarak 3700x e karar vermiştik ancak bir üründe 3.6ghz yazıyor sadece diğerinde 3.6-4.4ghz yazıyor farkı nedir biliyor musun acaba 200 lira gibi bir rakam oynuyor onu mu tercih etmeliyim.

Tamamdır çok teşekkür ederim. İşlemci de son olarak 3700x e karar vermiştik ancak bir üründe 3.6ghz yazıyor sadece diğerinde 3.6-4.4ghz yazıyor farkı nedir biliyor musun acaba 200 lira gibi bir rakam oynuyor onu mu tercih etmeliyim.
3700X alın kesinlikle önemli olan o. 4.4 GHz hıza O.C ile çıkabileceğini belirtiyor. 3700X gayet performanslı tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı