6500-7000 TL oyun ve yayın sistemi önerisi

1070 Ti yerine 1080 alsam darboğaz yapar mı 1080p monitör Ryzen 5 2600X ile.
Yaparsa DSR özelliğini açarak darboğazı tamamen engelleyebilir miyim?
Ayriyeten Gigabyte GTX 1080 OC 8 GB GDDR5 ekran kartı nasıldır marka olarak?

1070 Ti 1080p ve Ryzen 5 2600X ile beslenebilir mi yoksa 2K monitör şart mı onun için de
1080 Ryzen 2600X 2K monitör ile beslenebilir mi?

Sorularımın yanıtını verebilirsen çok mutlu olurum 2 kart arasında kararsız kaldım aralarında 300 TL gibi bir fark var nasıl olsa.
Benim dedigim sistemi alırsanız en iyisi olur.

Benim dedigim sistemi alırsanız en iyisi olur.
Sizin sistemdeki seçilmiş anakart Bios güncellemesi olmadan işlemciyle kullanılmıyormuş sanırım @Msevket44 öyle söylemişti ekran kartınıda 1080'e yükseltmek istiyorum. Bütçe de kısık olduğu için mecburen PSU'dan Ram'den kısıyoruz.

Sizin sistemdeki seçilmiş anakart Bios güncellemesi olmadan işlemciyle kullanılmıyormuş sanırım @Msevket44 öyle söylemişti ekran kartınıda 1080'e yükseltmek istiyorum. Bütçe de kısık olduğu için mecburen PSU'dan Ram'den kısıyoruz.
Psudan kısmanızı önermem ramden kısın ama PSU o sistemin atar damarıdır, en ufak elektrik kesimi vb.de sisteminiz çöp olabilir.

Psudan kısmanızı önermem ramden kısın ama PSU o sistemin atar damarıdır, en ufak elektrik kesimi vb.de sisteminiz çöp olabilir.
Teşekkür ederim tavsiyen için 1080'i RTX 2070 ile değiştirsem nasıl olur bir uyumsuzluk olurmu şu sistemde;
Gigabyte GTX1080 Windforce OC 8GB GDDR5X (GV-N1080WF3OC-8GD) Ekran Kartı (RTX 2070 ile değiştirsek)
AMD Ryzen 5 2600X 3.60 Ghz 19MB AM4 12nm İşlemci
MSI B450 Gaming Plus AMD B450 3466MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart
G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM
WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk
Adata 120GB SU650 Okuma 520MB-Yazma 320MB SATA SSD (ASU650SS-120GT-C)
Aerocool CyberX Advance Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
CoolerMaster 700W MasterWatt Lite Serisi 80+ Güç Kaynağı

Ayriyeten bu RTX 2070'in fiyatında bir sıkıntı mı var yoksa gerçek fiyatı bu şekilde mi bu kartların?
MSI GeForce RTX 2070 AERO 8G OC 8GB GDDR6 256Bit 16x

Bir uyumsuzluk olmaz zaten MSİ ARMOR modeli 3700 lira civarında satılıyordu itopya' da tükendi ancak az fiyat farka onu öneririm tabiki. uyumsuzluk olmaz besler gayet.

Bir uyumsuzluk olmaz zaten MSİ ARMOR modeli 3700 lira civarında satılıyordu itopya' da tükendi ancak az fiyat farka onu öneririm tabiki. uyumsuzluk olmaz besler gayet.
Anakart hakkında bi duyumlar almıştım ekran kartı GDDR6 olduğu için anakart uyumsuz olabilir demişlerdi B450 uyumlu mu GDDR6 ile bilginiz var mı?

Ayriyeten söylemiş olduğunuz MSI ARMOR RTX 2070 modeli 4.700 TL gözüküyor şu anda Hepsiburada'da.

MSI ARMOR ile AERO arasındaki farklar nedir?

Anakart hakkında bi duyumlar almıştım ekran kartı GDDR6 olduğu için anakart uyumsuz olabilir demişlerdi B450 uyumlu mu GDDR6 ile bilginiz var mı?

Ayriyeten söylemiş olduğunuz MSI ARMOR RTX 2070 modeli 4.700 TL gözüküyor şu anda Hepsiburada'da.

MSI ARMOR ile AERO arasındaki farklar nedir?
Uyumlu diye biliyorum hani kesin araştırmadım ama uyumsuzluk gerektiren bir şey yok aynı girişe sahip diye biliyorum dediğin gibi olsaydı AMD yeni anakart çıkartırdı diye düşünüyorum. Ama net bilmiyorum bu konuyu.
Aero tek fanlı bir ekran kart. Armor ise çift fanlı ve fanları daha büyük bir ekran kartı. Dolayısıyla Armor' un soğutması daha başarılı olacaktır.

Uyumlu diye biliyorum hani kesin araştırmadım ama uyumsuzluk gerektiren bir şey yok aynı girişe sahip diye biliyorum dediğin gibi olsaydı AMD yeni anakart çıkartırdı diye düşünüyorum. Ama net bilmiyorum bu konuyu.
Aero tek fanlı bir ekran kart. Armor ise çift fanlı ve fanları daha büyük bir ekran kartı. Dolayısıyla Armor' un soğutması daha başarılı olacaktır.
Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın,
Ben elimdeki bilgisayarları sattım ve yukardaki sistemi satın alacağım fakat anakart ATX ne oluyor küçük kasa anlamına gelmiyor değil mi büyük kasa toplayacağım ben.

Ayriyeten bilginiz varsa RTX 2070 Gaming Z’ye OC yapılıyor mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı