7000-8000 TL'ye Sistem Tavsiyesi

DDR4.jpg

Buyrunuz. Kişisel zevke göre, monitör-kasa veya anakart değişimi için 450TL'lik bir açık bıraktım.

Edit: İşlemci soğutucu koymayı unutmuşum. :) Cooler Master TPC-612 önerimdir. 160TL civarında olması lazım. Performansı bir harika.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 56724
Buyrunuz. Kişisel zevke göre, monitör-kasa veya anakart değişimi için 450TL'lik bir açık bıraktım.

Edit: İşlemci soğutucu koymayı unutmuşum. :) Cooler Master TPC-612 önerimdir. 160TL civarında olması lazım. Performansı bir harika.
Hocam 8000 tl bütçeye ddr4 kurulmalı, bir çok arkadaş ddr3 kurmuş bir tek siz ddr4 kurmuşsunuz tebrikler.

ddr4-2.jpg

Bu çok daha harika oldu. Fakat bütçeyi 150TL civarı aştım. Monitör'den kısılma yapılabilir keyfe göre. Tek eksisi 8Gb Ram oldu. Hardcore render yapılmayacaksa gayet ideal. :)

Arkadaşlar virgül yüzünden ceza yemiştim cevaplayamadım kusura bakmayın.Ben sistemimi topladım ayarları yüklüyorum hepinize önerileriniz için teşekkür ederim.Pc özelliklerini yazıyorum tamamen bitirince fotoğraf ta koyacam.

İntel i7 4790k 1150
Z97 Gaming 9 ACK anakartı 3300
MSİ 980 GTX TF 5 ekran kartı
8x4 GSİKİLL ddr3 ram 1600 cl9
Samsung UHD 28 inc monitör
Seagate 2Tb hdd disk barracuda
Seagate 1Tb hdd disk barracuda
Samsung 500 gb 850 evo ssd
Cooler master 693 mid tow kasa
Cooler master 1200 w hybrid pro güç kaynağı

DDR4 özellikle tavsiye eden arkadaşlar var sağolun fakat sistem birbirine uyumluluğu güç yönetimleri referans durumları ve diğer eksi yönlerine pek dikkat edilmemiş.

Eki Görüntüle 56683

İsterseniz ekran kartını 970 alıp diğer bileşenleri (ram, ssd yada 1ms monitör) alabilirsiniz.
Önemli not: Eğer hayali sistem toplama gibi bir şey ise ceza alacağınızı belirtmek istiyorum. Gördüğüm kadarıyla ilk ziyaretiniz.

Hayali değil pcyi topladım bitti sayılır tamamlayınca fotoğraf koyacam.Ziyaretim ilk evet ceza yedim geldiğim ilk gün.İlk gün hediyesiydi galiba :)

Arkadaşlar virgül yüzünden ceza yemiştim cevaplayamadım kusura bakmayın.Ben sistemimi topladım ayarları yüklüyorum hepinize önerileriniz için teşekkür ederim.Pc özelliklerini yazıyorum tamamen bitirince fotoğraf ta koyacam.

İntel i7 4790k 1150
Z97 Gaming 9 ACK anakartı 3300
MSİ 980 GTX TF 5 ekran kartı
8x4 GSİKİLL ddr3 ram 1600 cl9
Samsung UHD 28 inc monitör
Seagate 2Tb hdd disk barracuda
Seagate 1Tb hdd disk barracuda
Samsung 500 gb 850 evo ssd
Cooler master 693 mid tow kasa
Cooler master 1200 w hybrid pro güç kaynağı

DDR4 özellikle tavsiye eden arkadaşlar var sağolun fakat sistem birbirine uyumluluğu güç yönetimleri referans durumları ve diğer eksi yönlerine pek dikkat edilmemiş.

Hayali değil pcyi topladım bitti sayılır tamamlayınca fotoğraf koyacam.Ziyaretim ilk evet ceza yedim geldiğim ilk gün.İlk gün hediyesiydi galiba :)
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Fotoğrafları merak ediyorum gayet güzel bir sistem oldu. Yanlız 1200W çok mu olmuş sanki ? :)

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Fotoğrafları merak ediyorum gayet güzel bir sistem oldu. Yanlız 1200W çok mu olmuş sanki ? :)

Sağolasın. 1000w alacaktım stoklarda sevdiğim modellerin silver olanları vardı, üstelik Pro Hybrid değildi. Ben de iyisinin en iyisi olsun Platinum olsun dedim ama aşırı derece farkediyor. Çok memnunum. SLI 4'lü yap hiç korkma. :)

Öncelikle hayırlı olsun.

DDR4 sistemlere gelirsek; sistemler gayet gayet uyumlu, dengeli ve hiçbir eksiği yok. Kim söyledi "uyumsuz ve eksi yönleri var" diye size bilmiyorum ama Z97'li chipsetle, 500GB SSD'li, 32GB Ram'li, 1200W güç kaynaklı sistem tamamen Overkill olmuş, yazık olmuş. Umarım çılgınlar gibi Render alıp, dosya yedekleyerek, arşiv yaparak; 8000TL gibi bir miktar harcadığınız sistemin tüm nimetlerinden hakkıyla yararlanırsınız.

Fotoğraflarınızı da merakla bekliyorum.

Arkadaşlar sistem resimleri buyurun.

Not: Diğer 2x8'i arkadaşımın PC'sine ekledik.

20150319_012045 (1328 x 747).jpg

20150319_012026 (1328 x 747).jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı