7000 - 9500 TL arası telefon önerisi

Bütçe
9500
M52 kullanıyorum kamera, performans, ekran, tasarım, pil vs. olarak çok güzel bir telefon ama ben aldığımda A52S ile arada hatrı sayılır fiyat farkı vardı. Şuan çok yakın fiyatları bu yüzden A52S daha alınası bence ama sizin için OIS önemli değil ise ve daha büyük ekranlı ve daha ince bir telefon istiyorsanız o zaman M52.
Hocam A52s'in ekranı küçük mü?

Hocam bu fiyatlara android telefon alıp paranızı çöpe atmayın max 1,5 yıl sonra kasmaya başlayacak cihaz o yüzden size önerim bir ios cihaz almanız olacaktır. Şunu düşünebilirsiniz.

Hocam bakın yazıda kuryelik yapacağımdan bahsediyorum daha öncesinde iPhone 11 kullanmıştım yani hem LTE hem GPS açık olunca telefonun şarjı su gibi bitiyor Apple bu noktada asla işime yaramaz.

Hocam A52s'in ekranı küçük mü?

Hocam bakın yazıda kuryelik yapacağımdan bahsediyorum daha öncesinde iPhone 11 kullanmıştım yani hem LTE hem GPS açık olunca telefonun şarjı su gibi bitiyor Apple bu noktada asla işime yaramaz.
İlla android olsun diyorsanız kamera ve pil olarak en iyi cihaz bu diye düşünüyorum.

Benim arkadaşımda A52 var, ekranı gayet büyük. Hemen hemen aynılar diye biliyorum.
Anladım teşekkürler hocam.
İlla android olsun diyorsanız kamera ve pil olarak en iyi cihaz bu diye düşünüyorum.

Bu markayı oldum olası sevmiyorum telefonunu da kullanmayı tercih etmiyorum yine de teşekkürler.

Tam ne olarak ne farkı var hocam diğerlerinden A52s'in?

Aynen A53'te ısınma sorunu olduğunu çoğu kişi söylüyor şarjı'da çabuk bitiyormuş.

A52s'i araştıracağım hocam.
Ax3 olan telefonlar A73 hariç Extnos işlemci kullanıyor ama A73 alacak paran varsa S21 çok daha mantıklı sonuçta S serisi
Ama o A52s ile M52 Snapdragon 778G kullanıyor ve çok iyiler önceden M52 biraz daha ucuzdu çünkü batarya odaklı günlük işler için olan seri ve yazılımı diğer serilere göre kısıtlı o yüzden ucuz ama şimdi A52s ile aynı fiyat aynı parayı verip kısıtlı yazılım almak mantıklı mı bilmiyorum ha birde M52 5000 mAh bataryası var bir o artı yönü olarak ama A52s yazılımı çok kısıtlı değil ama 4500 mAh.

Anladım teşekkürler hocam.

Bu markayı oldum olası sevmiyorum telefonunu da kullanmayı tercih etmiyorum yine de teşekkürler.
Ben de o markayı sevmiyorum MIUI oyuncak gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, hızlı olarak telefon alacağım bugün internetten sipariş vereceğim, meslek olarak kuryelik yapacağım için Android telefon bakıyorum bu yüzden istediğim şeyler ise şöyle; başta bataryasının yüksek olması ki şarjı hemen bitmesin, kamera çok önemli, çok fotoğraf ve video çekiyorum bu bağlamda iPhone 11 kamerasının aynısını veya ona yakın böyle güzel çekimler yapabileceğim bir kamera şart, super AMOLED veya AMOLED ekranlar daha iyi diye biliyorum, ekranının da öyle olması hoş olur, son olarak da arayüzünde donma, kasma takılma vb. şeyler olmasını istemem çok sinir bozucu bir şey. Samsung marka telefon almak istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
Samsung a33 ve a52s 5G ye bir bakabilirsin.

Ax3 olan telefonlar A73 hariç Extnos işlemci kullanıyor ama A73 alacak paran varsa S21 çok daha mantıklı sonuçta S serisi
Ama o A52s ile M52 Snapdragon 778G kullanıyor ve çok iyiler önceden M52 biraz daha ucuzdu çünkü batarya odaklı günlük işler için olan seri ve yazılımı diğer serilere göre kısıtlı o yüzden ucuz ama şimdi A52s ile aynı fiyat aynı parayı verip kısıtlı yazılım almak mantıklı mı bilmiyorum ha birde M52 5000 mAh bataryası var bir o artı yönü olarak ama A52s yazılımı çok kısıtlı değil ama 4500 mAh.

Ben de o markayı sevmiyorum MIUI oyuncak gibi.
Aşırı kararsız kaldım A52s mi yoksa M52 mi çok ama çok kararsızım :(

Başka öneri yok mu fazla kararsızım. :(

Batarya olarak M52 daha fazla ekran süresi verir. İşlemci kısmında aynılar. Kamera olarak M52'de OIS yok. A52S'te hoparlör olarak stereo varken M52'te mono hoparlör var. YouTube'dan ekran süreleri ve iki cihazla çekilmiş fotoğraf örneği bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (35).png
    Ekran Görüntüsü (35).png
    193 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Görüntüsü (36).png
    Ekran Görüntüsü (36).png
    832,2 KB · Görüntüleme: 36
M serisi Samsung'un üvey evladı gibidir çok geç güncelleme alır yazılımı kısıtlıdr batarya odaklı serisidir yani telefonan çok birşey yapmayan kişiler içindir.
A serisi ise yazılımı M serisi kadar kısıtlı olmasada kısıtlıdır ama orta segmentin baştacıdır A serisi yani telefon ile uğraşan hem günlük işler yapan oyun oynayan kişiler için uygun
S serisi 0kısıtlama olan serisidir her ay güncelleme alr ne kadar ekmek o kadar köfte misali ama şarjı çok dayanmaz.
A52s ile M52 aynı fiyat bandındalar neden aynı parayı verip hemen hemen aynı donanımsal özelliklere sahip ama yazılımı çok kısıtlı olan M serisi alasın ki?
Donanım farklılıkları şunlar bildiğim kadarıyla
A52s telefonda
OIS
Stereo
Ekran içi parmak izi sensörü var
Suya toza dayanıklılık var ama M52'de yok.
M52 yazılımı daha kısıtlı sadece batarya artısı var ve donanımsal açıdan biraz daha kısıtlı ama A52s içe aynı fiyatlar bariz fiyat farkı olmadığı sürece A52s çok iyi ve mantıklı.

Geri
Yukarı