7000 ₺ bütçe dizüstü önerisi ve piyasa beklenmeli mi?

arlocked

Picopat
7000 ₺ bütçem var okul ve oyun amaçlı bir dizüstü almayı düşünüyorum. Aklımda Excalibur G770 modelinin i5 9300H / GTX 1650 / 16 GB RAM / 256 GB SSD + 1 TB HDD şeklinde bir konfigurasyonu var fiyatı da 6.500₺. Sizce beklemeli miyim bu fiyatlar biraz daha düşer mi? Yeni nesil Ryzen işlemciler fiyatlara olumlu yansır mı? Karne indirimi yaz indirimi vb. beklemeli miyim? 1 ay daha bekleyebilirim fakat fiyatların düşmesindense daha da artmasından korkuyorum. Dizüstü tavsiyeleriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Linkteki bilgisayarı bütçeniz dahilinde RAM veya HDD takviyesi ile alabilirsiniz. 10. nesil bir işlemci ve 120 Hz ekran avantajları var.

Fiyatların düşeceğini sanmıyorum, düşse bile 200TL'lik indirim için en çok vakit geçireceğiniz yaz ayınızı heba etmeye değmez.

Linkteki bilgisayarı bütçeniz dahilinde RAM veya HDD takviyesi ile alabilirsiniz. 10. nesil bir işlemci ve 120 Hz ekran avantajları var.

Fiyatların düşeceğini sanmıyorum, düşse bile 200TL'lik indirim için en çok vakit geçireceğiniz yaz ayınızı heba etmeye değmez.
Cihazın bataryası oyun dışı video izlemek tarayıcıda gezinmek gibi kullanımlarda ne kadar gider bi bilginiz var mı ?

Eğer 7000 TL bütçeniz varsa GTX 1650 zorlamanın anlamı yok bence. 1000TL daha az verip 7-8 FPS daha az almak çok üzmez gibi. Kalan parayı da aksesuar gibi şeylere harcayabilirsiniz. 1050 Ti ile 1650 arasında FPS açısından çok büyük farklar yok. Eğer CS:GO, Rainbow gibi oyunlar oynuyorsanız 1050 Ti 1000 TL daha az verilerek tercih edilebilir benim görüşüm böyle.

.

Eğer 7000 TL bütçeniz varsa GTX 1650 zorlamanın anlamı yok bence. 1000TL daha az verip 7-8 FPS daha az almak çok üzmez gibi. Kalan parayı da aksesuar gibi şeylere harcayabilirsiniz. 1050 Ti ile 1650 arasında FPS açısından çok büyük farklar yok. Eğer CS:GO, Rainbow gibi oyunlar oynuyorsanız 1050 Ti 1000 TL daha az verilerek tercih edilebilir benim görüşüm böyle.

.
10. nesil işlemcilerle gelen GTX 1650 refreshed 2020 sürümü normalinden biraz daha iyi daha az vram kullanımı 5-6 fps artısı ve daha iyi sıcaklık değerleri var. 120 hz ekran gibi özellikler de monsterı daha ileriye dönük kılıyor en azından 3-4 sene kullanmak istiyorum. Kasa kalitesi, malzeme kalitesi uzun kullanım konularında nasıl bu konuları da öğrendikten sonra eklemelerimle bütçemi biraz aşsa da zorlayıp almayı planlıyorum. Başka tavsiyelere de açığım asus, msi gibi markalar olsa daha iyi olurdu ama bütçemi aşıyor şimdilik gördüğüm modeller var mı başka tavsiyeleriniz ?

Şu zamanda paranızın alabileceği en yüksek donanımdan öte soğutma sorunu olmayan kasa kalitesi yüksek makineler uzun vadede daha iyi olabilir. Kağıt üstünde yazanlar gündelik kullanımda bir süre sonra arkaplanda kalıyor. Örneğin menteşe sorunu, ısınma sorunu, en ufak darbede cihazın bir yerlerinin kırılması, ekranda ölü piksel...

Fiyatların düşeceğini tahmin ediyorum fakat ülkemizde değil. Üretmeyen teknolojiye değil de betona yatırım yapılıp cami gibi yerlere saçma sapan paralar harcanıp bitmeyen saray inşaları lüks düşkünlükleri liyakatsiz insanların kritik görevlere getirilmesi vs.

Din ve milliyetçilik otobüsünde gidiyoruz.

Aziz Nesin yıllar öncesinden bugünü anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Umarım biraz fikir sahibi olmanızda katkısı olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı