7000 TL bütçe ile Yayın, render ve oyun için bilgisayar toplama

@iCommen Mesh panel var kasada. Yarı uzay sistemi kurabileceğimiz kasalar mı satılıyor bizim bilmediğimiz? 500 TL için fiyatının hakkını veren bir kasa bence. Fakat MB511 650W alınması daha mantıklı bence. Daha ucuza gelir sanırım :) . Kalitesini tartışmaya gerek yok.

Mesele sadece mesh panel koymak değil, her şeyi geçtim o kadar para veriyorsun 250 liralık kasaya koyuyorsun ne derece doğru bu dostum?

SLI için iş değişir;
İyi bir X470 alıp BIOS güncellemesi ile kullanabilirsin ya da X570 olarak bunu almalısın en az.

SLI için iş değişir;
İyi bir X470 alıp BIOS güncellemesi ile kullanabilirsin ya da X570 olarak bunu almalısın en az.

Şimdi ben şunu öğrenmek istiyorum x470 ile x570 arası SLI dışında fark varmı çok ciddi.

X570 artıları;
Besleme fazları genellikle daha iyi.(En düşük modeller hariç)
PCI express 4.0 desteği.
128GB'a kadar RAM desteği.
Daha fazla PCI hattı.(SLI için daha uygun)
Daha güncel bir chipset ve direkt 3000 serisi işlemci destekli.

X470 artısı;
Fiyatı daha uygun.

O zaman x470 alayim kartı 2. 1080 i de birşekilde alırım.

Bir sorum olacak bende gtx 1080 msi armor var 2. 1080 de aynı model olması zorundami ? Yanı 1080 asus olsa olmuyormu?
.

SLI Bridge için uymayabilir.
Hocam en iyisi tek kart kullanmak, zaten GTX1080 SLI güç tüketimi fazla olacak en az 850W PSU lazım sana ve SLI destekleyen anakartlarda 8+8 CPU girişi var.
Anladım o zaman ekran kartı öneriside alabilirim. Butun parçaları 6700 700 civarı aldığımızı düşünsem 2800 2900 milyar kalıyor kart için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı