7000 TL Bütçeli Bilgisayar Toplama

Atalayy

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi intel'in 8. nesil işlemcileri çıkış yaptı. Bende bu işlemcilerle bir bilgisayar toplamak istiyorum. Başlıktan da gördüğünüz gibi bütçem 7000 TL. PUBG, GTA, AC Origins, Shadow of War gibi oyunları 1080p çözünürlük, Ultra veya Very High ayarlarda ve 60 FPS civarlarında stabil bir şekilde oynamak istiyorum. Benim elimdeki sistemde ise i5 6500 ve GTX 970 var. Bunları satıp alacağım sistemi. Sizce mantıklı bir hareket mi? Ve elimdeki sistem ortalama kaç lira eder. Şimdiden zamanını ayıran arkadaşlara teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki sistemi satmak yerine İ7 7700k ve anakartın destekliyorsa 2 tane GTX 1080 alıp SLI yaparsan çok daha iyi bir geliştirme olmuş olur bence.

Elindeki sistemi satmak yerine İ7 7700k ve anakartın destekliyorsa 2 tane GTX 1080 alıp SLI yaparsan çok daha iyi bir geliştirme olmuş olur bence.

İki tane GTX 1080 yerine tek GTX 1080Ti alsa daha mantıklı olur kanımca. Hem daha ucuz hem de "Acaba bu oyun SLI destekliyor mu?" gibi soruları sormamış olur. Gerçi 1440p ya da 4K bir monitör yoksa her ikisi de saçmalık olur. Kart tam performans veremez.

MSI B350 Tomahawk Arctic AMD B350

AMD Ryzen 5 1600

MSI GTX1080 Gaming

GSKILL 16GB 3200MHz DDR4

WD Caviar Blue 1TB

WD Green 240GB SSD

NZXT Elite Matte White

FPS Hydro 700 watt

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı