7000 TL Bütçeli Her Şey Dahil Sistem Toplama

Serdar Öztürk

Kilopat
Merhabalar, şu anda kullandığım sistem bayağı bir eski. Aile fertlerim ile konuşup, yeni bir sistem almayı planlıyorum. Başlıkta belirttiğim gibi, her şey dahil bir sistem olacak. Monitöründen tutun, kulaklığına kadar. Şimdiden teşekkür ederim.

Şu anda kullandığım sistem: İşletim Sistemi : Windows 10 Pro x64 | İşlemci : Intel Core i3 3110M @ 2.40GHz | RAM : 6,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz | Ekran : Intel HD Graphics 4000 1 GB, NVIDIA GeForce GT 620M 3 GB | Harddisk : 500GB Seagate ST9500325AS (SATA)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi ne için kullanacaksınız? Kaç GB SSD'ye ve HDD'ye ihtiyacınız var? Kasa ve monitör boyutuyla ilgili özel tercihleriniz var mı?

Sormayı unuttum, hangi sitelerden alabilirsiniz ve 9 taksit sizin için şart mı? Çoğu site 6'ya kadar taksit imkanı sunuyor zira.

Sistem önerisi için teşekkürler, @Atakan Ermiş. İleride ekran kartını değiştirmek istesem, 1090 gibi bir kart ile. İşlemcim bunu besleyebilir mi? Sistem hakkında ufak bir ayrıntı paylaşabilir misiniz?

Sistem ileriye dönük. Yeni bir ekran kartı taktığında rahatlıkla besleyecektir. Ayrıca AMD bu sokete DDR5 çıkana kadar destek vereceğini açıkladı. Olur da işlemcin yetersiz kalırsa işlemci konusunda da çok fazla upgrade seçeneğin olacak. İçin rahat olsun. :)

Sistem ileriye dönük. Yeni bir ekran kartı taktığında rahatlıkla besleyecektir. Ayrıca AMD bu sokete DDR5 çıkana kadar destek vereceğini açıkladı. Olur da işlemcin yetersiz kalırsa işlemci konusunda da çok fazla upgrade seçeneğin olacak. İçin rahat olsun. :)

AMD'nin Ryzen işlemcilerindeki stock soğutucu yetiyor mu sizce? Yoksa ayrı bir soğutma almaya gerek var mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı