7000 TL Ekran Kartı Önerisi

FakirSincap

Kilopat
Daha fazla  
7000 TL civarında bir kart arıyorum. Şu anda GTX 1650 Super kullanıyorum ve artık kesinlikle yetersiz kalıyor. Bütçemi de pek aşamam. Taş çatlasın 300 TL falan çıkar. Aklımda Arc A750, RX 6600 ve RX 6650 XT var. Arc A750 alırsam kalan parayla 1 TB SSD almayı düşünüyorum. Şu an 512 GB kullanıyorum ve yetmiyor. Aynı zamanda işlemcim Ryzen 5 2600. Bu kartlar için yeterli olur mu?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. İyi Sosyaller. :)

Not: İkinci el düşünmüyorum. Bunu dikkate alırsanız sevinirim.

Hocam A750 ile aralarında yaklaşık 1500-2000 TL var. Sizce değer mi? A750 ve SSD mi daha mantıklı olur 6650 XT mi?

İkinci el 6700 XT alıp, elinizi işlemciyi de satıp işlemciyi 5600 yapın.
İkinci el düşünmüyorum hocam.

İkinci el RX 6700 XT ya da RX 6800 öneririm. Canavar kartlar bunlar. Müthiş performansları var. O bütçeye alabileceğin iz 0 ekran kartlarının hepsini silip süpürürler. Eğer darboğaz olursa ayarları ultraya çekersiniz. İleride de işlemciyi yükseltirsiniz.

İkinci el RX 6700 XT ya da RX 6800 öneririm. Canavar kartlar bunlar. Müthiş performansları var. O bütçeye alabileceğin iz 0 ekran kartlarının hepsini silip süpürürler. Eğer darboğaz olursa ayarları ultraya çekersiniz. İleride de işlemciyi yükseltirsiniz.
İkinci elden pek iç açıcı şeyler yaşamadım hocam. 😞 Açıkçası bir daha bulaşmam. Gerekirse çok daha zayıfını alırım ama sıfır alırım.

rx 6600 xt ya da rx 6650 xt al
6650 XT daha ucuz. Aslında aralarındaki en güzel seçenek de o. Fakat bunu alırsam bu sefer SSD alamam. Yakın zamanda da elime SSD alacak para geçmeyecek. Bilmiyorum, kararsız kaldım. 😕 Arc A750 alırsam sorunlar yaşarım diye korkuyorum. Genel olarak problem çözme bilgim olsa da daha çok gündelik bir kullanıcıyım. Bu da korkutuyor beni biraz.

Geri
Yukarı