7000 TL i5 10400F işlemcili PC toplama

metin64909

Decapat
Herkese merhaba.
Başlikta da belirttiğim gibi 7000TL bütçem var. Metin2 oynuyorum ve genelde 5 Client'i aynı anda açmam gerekiyor. Kullandığım işlemci bunu yapsada çok aşırı fan sesi ve ısınmayla karşılaşıyor ve oyun pencereleri sürekli kapatıyor. Sanırım bende bulunan RAM'i de kullanıp yeni sistemde 16 GB RAM yapabilirim.
Şu anki sistemim;
İşlemci: i3-9100F
Anakart: ASRock H310cm-HDV TPM 2.0
E. Kartı: GF9800 diye eski bir ekran kartı 1GB.
RAM: Apacer Panther DDR4 2666 8 GB.

itopya.com'da dev indirimler var oradan ram ve işlemci soğutucu alabilirsiniz. Işlemci olarak i5 10400f yeterli olacaktır. M2 SSD alabilirsiniz Samsung itopya.com'da O'da indirimde. Birde ekran kartı alabilirsiniz. Oyun için kullanmıyorsanız GT1030 alınabilir.
Bu arada anakartınızı da değiştirin. O da indirimde. Anakart uyumsuz çünkü.

Bence elinizdeki sistemi satmalısınız, böylece gelen parayla birlikte güzel bir hazır sistem bulabilirsiniz.

Maalesef elimdeki sistemden anakart ve işlemciyi satıp o nakiti kendim kullanacağım. Bu yüzden maksimum limitim 7000TL. Bu arada hazır sistemlere baktim ve oradaki sistemlere pek aklım yatmadı. Metin2 tekli çekirdeklerin performansına odaklı bir oyun o yüzden i5 10400F işlemcisini almak istedim.

itopya.com'da dev indirimler var oradan RAM ve işlemci soğutucu alabilirsiniz. Işlemci olarak i5 10400F yeterli olacaktır. M.2 SSD alabilirsiniz Samsung itopya.com'da O'da indirimde. Bir de ekran kartı alabilirsiniz. Oyun için kullanmıyorsanız GT1030 alınabilir.
Bu arada anakartınızı da değiştirin. O da indirimde. Anakart uyumsuz çünkü.

Metin2 için önerebileceğin bir hazır sistem var mı acaba? Bu arada oyun için topluyorum. Metin2 için.

Maalesef elimdeki sistemden anakart ve işlemciyi satıp o nakiti kendim kullanacağım. Bu yüzden maksimum limitim 7000TL. Bu arada hazır sistemlere baktim ve oradaki sistemlere pek aklım yatmadı. Metin2 tekli çekirdeklerin performansına odaklı bir oyun o yüzden i5 10400F işlemcisini almak istedim.

Metin2 için önerebileceğin bir hazır sistem var mı acaba? Bu arada oyun için topluyorum. Metin2 için.
Hazır sistem sizin istekleriniz için fazla olur.
I5 10400f
8x2 16GB RAM
M.2 SSD desteği olan ve işlemcinin soketine uygun bir anakart DDR4
GT1030
Samsung M.2 SSD
Hava çıkışı fanı iyi bir kasa
iyi bir kule tipi işlemci soğutucu
Bu parçaların hepsini itopya.com dan alabilirsiniz hepsi birlikte gelir toplar kullanırsınız
Bu sistem tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Eğer ki derseniz ben daha yüksek oyunlar da oynarım o zaman ekran kartını yükseltmeniz yeterli. GT1030 Metin2 rahat rahat oynatır bu arada.
400W bir PSU alabilirsiniz. Yeterli olacaktır. Ileri dönük olsun derseniz 650W alabilirsiniz.

Hazır sistem sizin istekleriniz için fazla olur.
I5 10400f
8x2 16GB RAM
M.2 SSD desteği olan ve işlemcinin soketine uygun bir anakart DDR4
GT1030
Samsung M.2 SSD
Hava çıkışı fanı iyi bir kasa
iyi bir kule tipi işlemci soğutucu
Bu parçaların hepsini itopya.com dan alabilirsiniz hepsi birlikte gelir toplar kullanırsınız
Bu sistem tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Eğer ki derseniz ben daha yüksek oyunlar da oynarım o zaman ekran kartını yükseltmeniz yeterli. GT1030 Metin2 rahat rahat oynatır bu arada.
400W bir PSU alabilirsiniz. Yeterli olacaktır. Ileri dönük olsun derseniz 650W alabilirsiniz.
GT1030 Yeter mi sence? Bu arada baya model var.Bahsettiğiniz ekran kartını link olarak atar mısınız ?
i5 10400f 2099.
MSI B460M PRO 1556.
Kingston Hyperx Fury 8GB 551 bende 8 GB extra RAM var toplamda 16 GB.
GT 1030 1899 bu arkadaş epey pahalı acaba değer mi bu paraya
M2 256GB 435 bu arkadaş neden ucuz bilmiyorum ama gözüme çarptı.
Toplam 6541 TL. Bende 120GB SSD var ve 500W güzel bir PSU var. Ne yapsakta kasa ekleyip 7000TL'ye amacıma ulaşırım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı