7000 TL PC Toplama

CanOnal16

Hectopat
Arkadaslar basliktan da anlasilacagi uzere ben dusundum en fazla 7000 TL'de karar kildim. ( hayali sistem degil )
GTX 980 Ti OC kullanmak istiyorum. 7000'i gecmezse sevinirim, bu sistemi oyun amacli kullanacagim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar basliktan da anlasilacagi uzere ben dusundum en fazla 7000 TL'de karar kildim. ( hayali sistem degil )
GTX 980 Ti OC kullanmak istiyorum. 7000'i gecmezse sevinirim, bu sistemi oyun amacli kullanacagim.
Kardeş technopatın 7000 TL İş ve Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberini İzle. İş deyince kafan karışacak. Ama güçlü bir bilgisayar olduğu için işte de kullanabilirsin. Aslında odak noktası oyun. R9 390x kullanıyorlar o sistemde. O da çok güçlü. Sen GTX 980TI OC edition istiyorsun ama zaten yaklaşık 3500 TL. O kadar verdikten sonra geri kalan parçalardan kısmak saçmalık olacak. Sen izle, hoşuna gitmezse ben gene burdayım.

980ti5322355332.png

Güzel de ekran kartının markasını değiştirmek daha iyi olur. Birde RAM'leri HyperX serisinden yapsak. İşlemciyi 6500k yapsak ve onun yerine 240 gb SSD koysak. Daha güzel bir sistem olmaz mı?

Güzel de ekran kartının markasını değiştirin. Birde RAM'leri HyperX serisinden yap. İşlemciyi 6500k yap ve 240 gb SSD koy. Diğer parçalar güzel.
6500K işlemciyi ben hiç görmedim nerede satılıyor ? Galax markasını duymayıp youtube kanalından gelmemiş bir arkadaş daha :(

Güzel de ekran kartının markasını değiştirmek daha iyi olur. Birde RAM'leri HyperX serisinden yapsak. İşlemciyi 6500k yapsak ve onun yerine 240 gb SSD koysak. Daha güzel bir sistem olmaz mı?
Araya SSD yükseltmek ve diğer kişisel parçalar için 350 Tl fark bıraktım.

898.jpg

Thermaltake frio extreme en iyi air coolinglerden bir tanesidir. Sıvı soğutmayla hemen hemen aynı sonuçları verir. Bunun dışında i7 6700k neden sisteme eklemedin diye soracak olursan O.C li i5 6600 k ve i7 6700k arasında diğer işlemler açısından fark olsada konu oyun olunca hemen hemen aynı fpsyi verir. Örnek vermek gerekirse witcher 3 te 104 fps alıyorsan i7 6700k'la, i5 6600k ile 103 fps alırsın. Onun dışında cooler masterın koyduğum kasası sessizliğin dibine vurmuş , yalıtımıyla nam salmış bir kasadır. Neden msi model ekran kartını seçtin diye soracak olursan, en sessiz fan sistemi şu anda msi ekran kartlarında olduğunu belirtmek isterim. Bunun dışında modüler psu, kablolarını daha güzel bir şekilde saklamanı ve düzenlemeni sağlayacak.Ramler de 4 tane olunca güzel bir kanal yakalarsın : ) vs vs vs

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 137844

Thermaltake frio extreme en iyi air coolinglerden bir tanesidir. Sıvı soğutmayla hemen hemen aynı sonuçları verir. Bunun dışında i7 6700k neden sisteme eklemedin diye soracak olursan O.C li i5 6600 k ve i7 6700k arasında diğer işlemler açısından fark olsada konu oyun olunca hemen hemen aynı fpsyi verir. Örnek vermek gerekirse witcher 3 te 104 fps alıyorsan i7 6700k'la, i5 6600k ile 103 fps alırsın. Onun dışında cooler masterın koyduğum kasası sessizliğin dibine vurmuş , yalıtımıyla nam salmış bir kasadır. Neden msi model ekran kartını seçtin diye soracak olursan, en sessiz fan sistemi şu anda msi ekran kartlarında olduğunu belirtmek isterim. Bunun dışında modüler psu, kablolarını daha güzel bir şekilde saklamanı ve düzenlemeni sağlayacak.Ramler de 4 tane olunca güzel bir kanal yakalarsın : ) vs vs vs
Ağır soğutucular Skylake sistemlerde sorun oluşturuyor CPU'lar bükülebiliyor o yüzden hava soğutma yerine sıvı soğutma tercih edilmeli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı