i5 10400F PC toplama

63furkan36agb

Picopat
Merhabalar. PC toplayacağım ama fazla bilgim yok kafama göre bir şeyler oluşturdum aşağıda linkler var kasada ve ekran kartında emin değilim.

RAM'da MHz ve CL'yi yüksek tuttum önemli bir şey değilse belirtin daha sonradan 16'ya tamamlayacağım(HDD'de sonra alacağım)

Ekran kartı olarak 1660S veya 1660 Ti almayı düşünüyorum

Marka farkı var bunların farkı ne

Merhabalar. PC toplayacağım ama fazla bilgim yok kafama göre bir şeyler oluşturdum aşağıda linkler var kasada ve ekran kartında emin değilim.

RAM'da MHz ve CL'yi yüksek tuttum önemli bir şey değilse belirtin daha sonradan 16'ya tamamlayacağım(HDD'de sonra alacağım)

Ekran kartı olarak 1660S veya 1660 Ti almayı düşünüyorum.

Marka farkı var bunların farkı ne.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Anakart uyumsuz. LGA 1200 soket anakart almanız gerek o islemci için.
  • CL değeri RAM'deki gecikme değeridir. Ne kadar az olursa o kadar iyi olur.
  • Ekran kartı olarak 1660S'e bakabilirsiniz. Hem fiyat olarak daha ucuz, hem de performans olarak 1660 Ti'a yakın.
Bütçeniz ne kadar? Uygun bir zamanda size sistem tavsiyesinde bulunabilirim.

• CL değeri RAM'deki gecikme değeridir. Ne kadar az olursa o kadar iyi.
  • Ekran kartı olarak 1660S'e bakabilirsiniz. Hem fiyat olarak daha ucuz, hem de performans olarak 1660 Ti'a yakın.
Bütçeniz ne kadar? Uygun bir zamanda size bir sistem tavsiyesinde bulunabilirim.

6500 civarı.
  • CL değeri RAM'deki gecikme değeridir. Ne kadar az olursa o kadar iyi olur.
Bütçeniz ne kadar? Uygun bir zamanda size sistem tavsiyesinde bulunabilirim.
ben pek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

İşlemci
Ekran Kartı
Anakart
RAM (2 tane alın)
SSD
Güç Kaynağı
Kasa

Yaklaşık 6443 TL tuttu. Yakın zamanda 1 TB HDD eklerseniz ya da imkan varsa SSD'yi Crucial MX 500GB veya Samsung 860 Evo 500 GB ile değiştirirseniz çok iyi olur.

işlemci
ekran kartı
anakart
RAM (2 tane alın)
SSD
güç kaynağı
kasa

Yaklaşık 6443 TL tuttu. Yakın zamanda 1 TB HDD eklerseniz ya da imkan varsa SSD'yi Crucial MX 500GB veya Samsung 860 Evo 500 GB ile değiştirirseniz çok iyi olur.

Çok teşekkür ederim tam istediğim gibi ancak kasa olarak başka önerin var mı?
işlemci
ekran kartı
anakart
RAM (2 tane alın)
SSD
güç kaynağı
kasa

Bir de işlemci olarak R5 3600 anakart olarak Gigabyte B450M S2H yapsam daha uyguna geliyor FPS farkı olur mu?

Çok teşekkür ederim tam istediğim gibi ancak kasa olarak başka önerin var mı?
Bunlara da bakabilirsiniz:

En son attığım Deep Cool kasayı tavsiye ederim ancak hiç fanı yok. En az 1 (mümkünse 2) öne 1 arkaya fan almanız gerek.
Bir de işlemci olarak R5 3600 anakart olarak Gigabyte B450M S2H yapsam daha uyguna geliyor FPS farkı olur mu?
Alabilirsiniz. Aralarında çok ufak bir fark var; yan yana koyup karşılaştırsanız anlayamazsınız bile. Anakart olarak B550M-S2H alabilirseniz daha iyi olur.

Geri
Yukarı