7000 TL laptop önerisi

Hocam peki sizce darboğaz yapan ryzen 7 3750h mi yoksa i5 9300h ama GTX 1650 ekran katına sahip laptop mu almalıyım ? Fiyat olarak ise aralarında 300 civarı bir fark var. Ryzen olan model daha pahalı.

iyi de arkadaşım bir tarafta 1660ti var diğer tarafta ise 1650ti diye bişey koymuş monster onunda hiçbir yerde verisi yok. Burda kullanma amacımı tekrar belirteyim. Sadece oyun oynamak. Yani renderla falan işim yok.
Yani hocam ben sadece oyun tarafı olarak düşünmedim açıkcası, genel olarak ve bir çok alanda kullanabilme ve güncel kalma bir sistem olarak düşündüğüm için tercih sebebi olarak sundum. Ama tabi ki sizin dediğiniz de önemli bir nokta.

Ryzen 7+ 1660 Ti'ın i7 + 1650'den yüzde 30 daha iyi oyun performansı vardır. Öncelik oyunsa her türlü 1660 Ti.

Kesinlikle öncelik oyun. Arkadaşların attığı videoları inceledim. Durum buysa eğer HP'nin ryzen ve 1660ti konfigürasyonunu tercih edeceğim.ilerde ram ve depolama alanında gerekli yükseltmeleri yapınca, beni iyi bir süre idare eder. Zaten başka markanın da bu ikiliye sahip laptopu kalmamış. Kaldı ki bir indirim de gelmeyeceğini düşünüyorum. Iyi kötü hp ile nerdeyse 10 yıl geçirdik, bir on yıl daha devam edeceğiz gib :) Herkese teşekkür ediyorum. Değerli yorumlarınız için. Hp'de karar kıldım. Umarım geçtiğimiz 10 yıl içinde soğutma konusunda bazı iyileştirmeler yapmışlardır.

O zaman hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Keşke fiyatlar konusunda güzel şeyler yazabilsek ama bu gidişle ve bu kur ile maalesef biz çok daha fazla paralar ödeyeceğiz.

O zaman hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Keşke fiyatlar konusunda güzel şeyler yazabilsek ama bu gidişle ve bu kur ile maalesef biz çok daha fazla paralar ödeyeceğiz.
Öyle tabi ki. Bende isterdim IPS ekran ,metal kasa ve daha birçok oyun zevkini arttıran detaylar... Ama tabi ki burda önceliğim uzun bir kullanım ömrü. Aslında laptop almak için hiçte iyi bir zaman değil biliyorum ama hem yeni çıkan oyunları oynamamış olmam hemde eski bilgisayarımı satmış olmamdan dolayı hemen almak istiyorum.

Öyle tabi ki. Bende isterdim IPS ekran ,metal kasa ve daha birçok oyun zevkini arttıran detaylar... Ama tabi ki burda önceliğim uzun bir kullanım ömrü. Aslında laptop almak için hiçte iyi bir zaman değil biliyorum ama hem yeni çıkan oyunları oynamamış olmam hemde eski bilgisayarımı satmış olmamdan dolayı hemen almak istiyorum.
Hangi urunu aldiniz hocam lik atarmisiniz bende ariyorum 1660 ti lapyop

Hangi urunu aldiniz hocam lik atarmisiniz bende ariyorum 1660 ti lapyop
Henüz almadım hocam önümüzdeki hafta içi internetten sipariş vereceğim. O arada yine de bakacağım başka cihazlara. Ama aksi bir durum olmazsa şu;

Bu fiyat aralığında 1660ti ekran kartına sahip başka model bulamadım. Eğer bulursam ve bulduğumu almak yönünde fikrim değişirse buraya yazarım. Veya siz de bulursanız yazın lütfen hocam.

Henüz almadım hocam önümüzdeki hafta içi internetten sipariş vereceğim. O arada yine de bakacağım başka cihazlara. Ama aksi bir durum olmazsa şu;

Bu fiyat aralığında 1660 Ti ekran kartına sahip başka model bulamadım. Eğer bulursam ve bulduğumu almak yönünde fikrim değişirse buraya yazarım. Veya siz de bulursanız yazın lütfen hocam.

Darboğaz kaçınılmaz.
Ayrıca o satıcı çok ilgisiz 1 ay önce aldığım HP laptop kullanılmış ürün gönderdiler ve iade almadılar.
Monster öneriyorum.

Bu fiyat aralığında 1660ti ekran kartına sahip başka model bulamadım. Eğer bulursam ve bulduğumu almak yönünde fikrim değişirse buraya yazarım. Veya siz de bulursanız yazın lütfen hocam.
Hocam bu ekran karti 1660 ti max-q olani 1660 ti den dusuk performans olarak biliyorum.msi gl 65 modeli vardi 10 bin tl indirmeydi almadim bekliyeyim diye.sizin gibi dusunuyorum uzun yillar gitsin.bu modele bakiyodum indirim beklerken bindirim geldi 8850 tldi https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBV00000QO5VC?magaza=GpnTeknoloji

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı