7000 TL laptop önerisi

Her ne kadar Asus tasarım olarak, monster ise daha iyi diyebileceğimiz donanım olarak bana cezbedici gelse de bu değerler yine de iyi değil. özellikle asusta ani değişimler dikkatimi çekti. Monster donanım olarak hala benim aklıma daha çok yatıyor gibi öte yandan MSI, diğer ikisine nazaran daha iyi bir soğutma vadediyor sanki. Hocam peki 1650 ve 1650ti kararımı etkileyecek kadar performans farkı barındırıyor mu ? (90 derecelerde gezen işlemciden sıkıldım artık HP sağolsun. ) Bir de şu 60 Hz ve 120 Hz ekran yenileme oranı var... bunlar oynanışta çok etkiler mi daha doğrusu gidip 60hz MSI alınca tüh ya niye 120 Hz monster almadım der miyim ?
Eğer ekran kartı performansları çok değilse MSI tercih edeceğim gibi.
Arkadaşlar sizleri yoruyorum ama attığım linkteki MSI notebooka ait bir inceleme bulamadım ben. ne yabancı ne yerli bir inceleme videosu göremedim. Bilen varsa buraya linkini bırakabilir mi?
1- Hocam GTX 1650Ti hakkında hiç bir inceleme yok. Monster'ın kendisi bile performans tablosunda koymamış, tablolarında GTX 1650 var.
2- 60 hz ile 120 hz farkı hissedilir bir fark. Ama GTX 1650 veya GTX 1650Ti kaç oyunda 120 fps verebilir bilemem. Sayının çok olmayacağını kanaatindeyim.
İnceleme olarak şöyle bir kaç video var. Soğutma konusunda başarılı duruyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer laptop alma zorunluluğunuz varsa MSI iyi bir seçenek gibi duruyor.

H serisi bir intel kullanıyorsan stok halde 90+ derece sıcaklıkları görürsün ama laptobun soğutma sistemi iyiyse undervolt ile dizginlersin bir şekilde.

Biraz önce denk geldiğim şöyle de bir laptop var; ekran kartının 1660ti olması bile sadece almam için yeterli aşağıda linkini verdiğim laptop için ne düşünüyorsunuz ? Birde piyasada tüm f/p laptoplar nerdeyse tükenmişken, piyasada niye bu model biraz daha bulunabilir ?

Şu an 1660 Ti olarak bulabileceğiniz en ucuz laptop olabilir. Ama Ryzen 3000 serisi ve 8 GB Single Channel RAM yüzünden işlemcinin ve ekran kartının performansını tam olarak alamayacaksınız. Yine de 8 GB RAM takviyesi ile bu fiyata alınabilecek en performanslı laptop gibi duruyor.

Şu an 1660 Ti olarak bulabileceğiniz en ucuz laptop olabilir. Ama Ryzen 3000 serisi ve 8 GB Single Channel RAM yüzünden işlemcinin ve ekran kartının performansını tam olarak alamayacaksınız. Yine de 8 GB RAM takviyesi ile bu fiyata alınabilecek en performanslı laptop gibi duruyor.

Burda darboğaz yapıyor diye birkaç başlık açılmış. Tamam biz 1660ti alacağız ama onu tam anlamıyla kullanamadıktan sonra ne anlamı var değil mi

Burda darboğaz yapıyor diye birkaç başlık açılmış. Tamam biz 1660ti alacağız ama onu tam anlamıyla kullanamadıktan sonra ne anlamı var değil mi
%21.59 ortalama darboğaz yüzdesi. Yani evet, az da olsa darboğaz oluyor.

Değerli arkadaşlar ve üstatlar birçok konuda açıklama yapmışlar. Ben kendi tercihimi yardımcı olması açısından Monster olarak seçerdim. Çünkü İntel 10.Nesil yani Comet Lake H serisi işlemciler artık teknolojinin ve performansın en üst seviyesi konumunda. Zaten oyun tutkunları ve içerik üreticileri için tasarlanmış bir işlemci, ki bu cihazı alırsanız bu işlemcinin aşağıdaki değerlere sahip olacak ki, bunlar kusursuz denecek kadar iyi özellikler.
Taban Çalışma Hızı 2,5 Ghz
4 Çekirdek ve 8 İş Parçacıklı
Wİ-Fİ 6
Ben kesinlikle bu fiyata, bu özellikleri barındıran bu cihazı hiç düşünmeden tercih ederdim ama taktir sizindir.

%21.59 ortalama darboğaz yüzdesi. Yani evet, az da olsa darboğaz oluyor.
Hocam peki sizce darboğaz yapan ryzen 7 3750h mi yoksa i5 9300h ama GTX 1650 ekran katına sahip laptop mu almalıyım ? Fiyat olarak ise aralarında 300 civarı bir fark var. Ryzen olan model daha pahalı.
Değerli arkadaşlar ve üstatlar birçok konuda açıklama yapmışlar. Ben kendi tercihimi yardımcı olması açısından Monster olarak seçerdim. Çünkü İntel 10.Nesil yani Comet Lake H serisi işlemciler artık teknolojinin ve performansın en üst seviyesi konumunda. Zaten oyun tutkunları ve içerik üreticileri için tasarlanmış bir işlemci, ki bu cihazı alırsanız bu işlemcinin aşağıdaki değerlere sahip olacak ki, bunlar kusursuz denecek kadar iyi özellikler.
Taban Çalışma Hızı 2,5 Ghz
4 Çekirdek ve 8 İş Parçacıklı
Wİ-Fİ 6
Ben kesinlikle bu fiyata, bu özellikleri barındıran bu cihazı hiç düşünmeden tercih ederdim ama taktir sizindir.
iyi de arkadaşım bir tarafta 1660ti var diğer tarafta ise 1650ti diye bişey koymuş monster onunda hiçbir yerde verisi yok. Burda kullanma amacımı tekrar belirteyim. Sadece oyun oynamak. Yani renderla falan işim yok.

Hocam peki sizce darboğaz yapan ryzen 7 3750h mi yoksa i5 9300h ama GTX 1650 ekran katına sahip laptop mu almalıyım ? Fiyat olarak ise aralarında 300 civarı bir fark var. Ryzen olan model daha pahalı.
Ben Ryzen 7'li modeli almazdım. Biraz güçsüz bir işlemci. Tavsiye ettiğim model ise Abra A5 olurdu. Sıcaklık değerleri yüzünden aklınız karışmış sanırım bu modelle alakalı. Soğutma olarak üst düzey performans sunmuyor olabilir ama siz de ufak taktikler ile sıcaklıkları birkaç derece aşağı çekebilirsiniz. Soğutucu laptop standı veya laptopu yerden 2-3 cm yükseltecek kitap gibi şeyler kullanırsanız kasanın altındaki hava mazgalları daha müsait olacağından daha iyi hava sirkülasyonu sağlayacaktır. Ayrıca incelemelerde gördüğünüz işlemci sıcaklık değerleri üst seviye soğutmaya sahip bir ürün almıyorsanız alacağınız normal, ortalama değerlerdir. Burada notebook üreticilerinden çok İntel'i suçlamak gerekir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Amaç sadece oyun ise GTX1650'li laptoplar yerine alınabilir. Kimi oyunda darboğaz yapacaktır ama GTX 1650'den iyi performans vereceğini düşünüyorum. RAM miktarını sonradan 16GB yapmak da iyi olur. Aşağıdaki videoları ve benzerlerini inceleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı