7000 TL masaüstü mü laptop mu?

Alpoaco55

Hectopat
Ben 6 gün önce Monster'dan bir notebook almıştım. Aldıktan 2 gün sonra siyah ekran vermeye başladı. Ben de dün iadeye verdim. Parası iade olunca başka bilgisayar alacağım ama laptop mu masaüstü mü pek karar veremiyorum 2 sene sonra üniversiteye gideceğim için masaüstüne karşı biraz çekingenim laptop olursa da Monster pek düşünmüyorum. Biliyorum benim şansıma bozuk denk geldi. Ama yine de tekrar olmayacağının güvencesini alamam. 2 sene sonra üniversiteye gideceğimi de göz önüne alırsak sizce laptop mu yoksa masaüstü mü almalıyım? (Bütçe: 7000 TL Max 7300'e çıkarabilirim.)
+Laptop alırsam şunu almayı düşünüyorum. Sizce nasıl?
+Masaüstü olursa ekranıyla birlikte 7000 olmak zorunda.
Not: Oyun için alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop almanı tavsiye etmiyorum. Bu paraya anca GTX 1060 olan bir laptop alabilirsin. Yazık etme.

Bu paraya alacağın Laptop zaten 2 sene içinde muhtemelen şu anda bile olan oyunları açmakta zorlanacaktır. Kesinlikle masaüstü bilgisayar toplamanı tavsiye ederim, aksi takdirde yazık olur.

Masaüstü bilgisayar her açıdan daha avantajlı. En basit örneği herhangi bir parçası bozulduğunda laptopa kıyasla çok daha rahat değiştirebilirsin. Ayrıca bakımı ve benzeri konular daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Bu paraya alacağın Laptop zaten 2 sene içinde muhtemelen şu anda bile olan oyunları açmakta zorlanacaktır. Kesinlikle masaüstü bilgisayar toplamanı tavsiye ederim, aksi takdirde yazık olur.
Masaüstü bilgisayar her açıdan daha avantajlı. En basit örneği herhangi bir parçası bozulduğunda laptopa kıyasla çok daha rahat değiştirebilirsin. Ayrıca bakımı ve benzeri konular daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.
O zaman incehesapta hazır sistemler var %30 civarı indirimle satıyorlar onları öneriri misiniz yoksa kendim toplamam daha mı iyi olur

Mesela rami 16 ya çıkartıp 1 tb de hdd ekleyip bunu alsam iyi mi yoksa daha iyisini de toplayabilir miyim
EK

Son düzenleme:
O zaman incehesapta hazır sistemler var %30 civarı indirimle satıyorlar onları öneriri misiniz yoksa kendim toplamam daha mı iyi olur

Mesela rami 16 ya çıkartıp 1 tb de hdd ekleyip bunu alsam iyi mi yoksa daha iyisini de toplayabilir miyim
EK
Kendin toplaman senin için iyi olur. İhtiyacına göre her parçayı ayarlarsın.

Laptop alırsan yazık etmiş olursun o paraya. Forum'da laptop alanlara bi göz atarsan onların almak için mecbur kaldıklarını görürsün. ''Sürekli yanlarında taşımak zorunda kaldıkları için''

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı