7000 TL PC toplama 1080P düşük ayarlar

Arkadaşlar ben genellikle competitive oyunlar oynuyorum. 1080P her şey en düşük ayarlarda oynuyorum ve istediğim yüksek FPS, bunun için sanırım iyi bir işlemci lazım. Sizin öneriniz nedir düşük ekran kartı yüksek işlemci mi yoksa Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 Super gibi bir kombinasyon mu?
Link olarak hazır sistemde önerebilirsiniz. Monitör 1080P 144Hz olacak.

Aynı kafadayız 1024X768 her şey Low'da oynarım en iyi bilgisayarı versen de bende alışkanlık ne yapalım ama her zaman düşükte oynayacaksan 7K fiyat çekmen mantıksız ha çekersin geleceğe dönük orası ayrı RTX 2060 falan bayağı götürür.

Kral bu kadar basit oyunlar için bu kadar para harcamaya değmez diye düşünüyorum. Bu paraya toplayacağınız sistemde 2K'lara kadar çıkabilirsiniz. Yani paranızı boşa ziyan etmeyin derim. Dendiği gibi 1660 ve düzeyindeki GPU'lar işinizi görecektir. 2060 tır falan o kadar zirveye çıkmaya gerek yok Low ayarlar için.
Heh ya sonunda aradığım cevap. Arkadaş 2060 Super falan öneriyor. Yapmayın arkadaşlar Rx580 ve Ryzen 5 2600 gayet iyi bir ikili bu tür Rekabetçi oyunlarda. Hatta attığım benchmarka bakarsanız, bu ikili AAA oyunlarda da gayet iyi işler yapıyor.

Örnek olmadı açısından düşük kalite yüksek FPS için aşağıdaki linklerdeki kombinasyonlardan hangisi bana uygun 9700k’lı mantıklı olur mu?

Heh ya sonunda aradığım cevap. Arkadaş 2060 Super falan öneriyor. Yapmayın arkadaşlar RX580 ve Ryzen 5 2600 gayet iyi bir ikili bu tür rekabetçi oyunlarda. Hatta attığım Benchmark'a bakarsanız, bu ikili AAA oyunlarda da gayet iyi işler yapıyor.

Yani açıkçası o kadar param olsa 2060 alırım ama BF5, Tomb Raider, rdd2, CoD, Far Cry vs oyunları 2K'da oynarım yani 1080P Low'da oynıcaksam 2060 almamın anlamı yok hatta o sistem performans dahi vermez yani. GPU kullanımını arttıramazsınız. CS:GO o kadar sistem isteyen bir oyun değil gereksiz kalır.
Örnek olmadı açısından düşük kalite yüksek FPS için aşağıdaki linklerdeki kombinasyonlardan hangisi bana uygun 9700k’lı mantıklı olur mu?
Kral yapma 2060 ne demek ya paranı çöp edersin Cs:Go LoL R6 Pubg için gerek yok bu kadar abartmaya 200fps zaten 144hz monitörün var.200fps alsan yeter.Zaten ayarların hep düşükte oynuyorsun 2060da oyunlar 2K da oynanır.Parana yazık olur ben onu diyim.Tercih senin.

Şimdi hocam yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim ama ne kadar böyle videolar göstersede bende 7700k GTX 1080’li sistem vardı ve Fortnite’da low ayarlada FPS ne kadar 200-250’lerde gezsede savaşlarda 90-120’lere düşüyordu. Benim istediğim ölüsü en kötü 150-160’ düşmesi normalde 200-300 arası olması sonuçda herşey low ve 1080p
Hocam yani videoyu izlediniz mi? Izlediyseniz savaş veya ekran kartı için yorucu sahneleri gördünüz mü? Düşme var mıydı? Olsa bile benim bildiğim ekran kartlarının bu tür sahnelerde(savaş, patlama vs.) perfonmans kaybetmesi doğal. Ki zaten 200 300 FPS'ten 130 fps'e düşse bile siz 144 Hz monitörünüz olduğu için bir şey farketmeyecek.

Ve ayrıca bir şey daha ekleyeyim. Bence siz acilen şu "Low ayar" ve "300 FPS" sevdasından kurtulun. GTX 1080 gibi bir kartınız varken Low ayarlarda oynamanıza hiç anlam veremedim. Yani "millet bulamıyo bizimki yemez" olayına döndü. Zaten 144 Hz monitörünüz olduğu için 300 fps ile 130 fps'in farkını anlayamicaksaniz.

Ve ayrıca bir şey daha ekleyeyim. Bence siz acilen şu "Low ayar" ve "300 FPS" sevdasından kurtulun. GTX 1080 gibi bir kartınız varken Low ayarlarda oynamanıza hiç anlam veremedim. Yani "millet bulamıyo bizimki yemez" olayına döndü. Zaten 144 Hz monitörünüz olduğu için 300 fps ile 130 fps'in farkını anlayamicaksaniz.
Gayet de anlaşılıyor kare çizimi hızlandığı için, ping düşmüş gibi hafif bir etkisi var. Bu arada 130 kare 144HZ monitörde SYNC olmadan alındığında inanılmaz rahatsız eder.

Gayet de anlaşılıyor kare çizimi hızlandığı için, ping düşmüş gibi hafif bir etkisi var. Bu arada 130 kare 144HZ monitörde SYNC olmadan alındığında inanılmaz rahatsız eder.
Siz ve sizin gibi arkadaşlar üst düzey varlıklarsınız sanırım. 144 FPS verebilen bir monitörde 300 FPS'i nasıl görüyorsunuz ben anlamdıraymıyorum. Sanırım ölene kadar da anlamdıramayacağim. Ayrıca 144 Hz monitörde 130 fps alırsanız inanılmaz bir rahatsızlık olmaz, hatta hiç olmaz. Sizin bahsettiğiniz Sync durumu eğer FPS 144'in üstündeyse bu durum ile birlikte gelen yırtılmaları engellemek için yapılan bir yeniliktir. Yani 130 FPS ile 144 Hz monitörde gayet de oynarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı