7000 TL PC toplama

nonameaccount

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. En son bilgisayarımı bundan 3-4 sene önce topladığımdan güncel sistemler hakkında pek bilgi sahibi değilim. Beni uzun seneler idare edecek, oyunları yüksek ayarlarda açmama olanak sağlayacak bir sistem arıyorum. Ray Tracing gibi en yüksek seviye özellikleri desteklemek zorunda değil, sadece önümüzdeki 3 ila 5 yıl boyunca oyunlar yüksek ayarlarda 1080p 60 FPS olarak açması kafi. Fiyat olarak aklımda tam bir fikir olmasa da 7 bin TL en yüksek verebileceğim rakam. Nvidia ve Intel sistemler tercihim.

Bu arada en son topladığımda Sinerji.net sitesinden toplamıştım, hala güvenilir bir site midir toplamak için?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel demişsiniz ama başkasına hazırlamıştım sizin de işinizi görecektir. Firma Teknolojipazar
366927

3 yıl 2K 60FPS oyun oynarsın o sistemle. 1080P de zaten tüm oyunlarda 60FPS alırsın RTX2070 çok güçlü olduğu için, gücü GTX1080 ile aynı olduğu için 1440P monitörde kullanılmalı. 1080P oynayacaksanız da en az 144Hz monitör tercih edin. 2K monitör olarak bunu önerebilirim. 1080P de dediğiniz gibi ultra grafik ayarlarında 60FPS 5 yıl rahat oynatır. SSD yi sonraya bırakmamaya çalışın.

3 yıl 2K 60FPS oyun oynarsın o sistemle. 1080P de zaten tüm oyunlarda 60FPS alırsın RTX2070 çok güçlü olduğu için, gücü GTX1080 ile aynı olduğu için 1440P monitörde kullanılmalı. 1080P oynayacaksanız da en az 144Hz monitör tercih edin. 2K monitör olarak bunu önerebilirim. 1080P de dediğiniz gibi ultra grafik ayarlarında 60FPS 5 yıl rahat oynatır. SSD yi sonraya bırakmamaya çalışın.

Çok teşekkürler cevap için, son bir sorum daha var. Önerdiğiniz parçaların hepsini Sinerjinin sitesinden bulamıyorum (en azından aynı fiyata), başka güvenilir site var mıdır bildiğiniz ?

Sinerji gibi bir siteyi özellikle istememin sebebi parçaları toplayıp birleştirmekle ayrı ayrı uğraşmak istemem. Zahmet olmaz ise böyle bir siteden parçaları seçip atabilir misiniz ? Dediğim gibi SSD/soğutucuya gerek yok şu anda, normal oyunlar haricinde bir yük bindirmiyorum bilgisayara.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı