7000 TL Render İçin Sistem Önerisi

Makaleler
2
Yer
İstanbul Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yakın zamanda 7000 TL fiyatında bir bilgisayar toplayacağım. Yanında 144 Hz monitör de almak istiyorum. Bana sistem toplamam için yardımcı olursanız çok sevinirim. Render yapıcağım için i7 işlemci ve ekran kartı olarak fiyatı düşen 1080 eklemeyi düşündüm. Fikirlerinizi bekliyorum.

Render yapacaksanız AMD'nin Ryzen 7 1700 işlemcisi+X370 bir anakart+Noctua NH D15 alıp 4 Ghz'e OC yapmak sizin için en iyi tercih olacaktır. Aynı maliyetli bir üçlüyle i7 7700k'yi 5 Ghz'e OC edebilirsiniz. Bu durumda 7700k, Ryzen 7 1700'ün %60'ı civarı performans verecektir.

Son düzenleme:
İntel render da daha mı geri yani hocam ?

Intel'in 8 çekirdekli işlemcileri 1000 dolar civarında bir fiyata sahip. AMD, Intel'in 8 çekirdekli işlemcisine çok yakın performanslı 8 çekirdek bir işlemciyi, Intel'in 4 çekirdekli işlemcisinin fiyatına çıkarttı. O sebeple aynı fiyata AMD çok daha iyi bir Render bilgisayarı sunuyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı