Render için 7000 TL sistem

Maalesef ki moderatör arkadaşlar sadece 1 harfi eksik yazdığım için hesabımı kısıtladılar, içim gitti bu konuyu okuduğumda. Adam kim bilir nasıl bir sistem aldı. Yardımcı da olamadım. O iki moderatöre buradan selamlarımı iletiyorum. Bir harf yüzünden güzelim Türkçemizi yanlış konuşuyor olmuşum. Güldürdüler beni dün. Bu konuyu açan arkadaşımız CL9 1800 civari bir RAM almışsa eğer bunun günahı sizin boynunuza. Türkçe kuralları madem bu kadar önemli girer mesajı editlersin, forumda tertemiz Türkçe akar gider. Hesap kısıtlamak ne demek anlamıyorum. Burası bir cumhuriyet mi, devlet mi? Bu nasıl bir hak hukuk anlayışı? Mesaj ile uyarı yapılıyor, uyarıya cevap veremiyorum. Bu nasıl bir sistem? Forum üyesi olmak moderatör olmanın yanında daha değersiz bir şey mi? Her şeyi geçtim şimdi bana Türkçe kurallarına uymalısın diyen moderatör kendi mesajındaki yazım yanlışını görmüyor. Biz ''insanlara yardımcı olabilme amacı ile yazdığımız'' yazımızda en ufak bir yanlışta hesabımızın kapanmasıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bana bir yerden ulaşın, gerekirse cep telefonumu vereyim, sizinle birebir görüşmek istiyorum. Açık ve net.

@Berke Kan
@Silinen üye

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef ki moderatör arkadaşlar sadece 1 harfi eksik yazdığım için hesabımı kısıtladılar, içim gitti bu konuyu okuduğumda. Adam kim bilir nasıl bir sistem aldı. Yardımcı da olamadım. O iki moderatöre buradan selamlarımı iletiyorum. Bir harf yüzünden güzelim Türkçemizi yanlış konuşuyor olmuşum. Güldürdüler beni dün. Bu konuyu açan arkadaşımız CL9 1800 civari bir RAM almışsa eğer bunun günahı sizin boynunuza. Türkçe kuralları madem bu kadar önemli girer mesajı editlersin, forumda tertemiz Türkçe akar gider. Hesap kısıtlamak ne demek anlamıyorum. Burası bir cumhuriyet mi, devlet mi? Bu nasıl bir hak hukuk anlayışı? Mesaj ile uyarı yapılıyor, uyarıya cevap veremiyorum. Bu nasıl bir sistem? Forum üyesi olmak moderatör olmanın yanında daha değersiz bir şey mi? Her şeyi geçtim şimdi bana Türkçe kurallarına uymalısın diyen moderatör kendi mesajındaki yazım yanlışını görmüyor. Biz ''insanlara yardımcı olabilme amacı ile yazdığımız'' yazımızda en ufak bir yanlışta hesabımızın kapanmasıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bana bir yerden ulaşın, gerekirse cep telefonumu vereyim, sizinle birebir görüşmek istiyorum. Açık ve net.

@Berke Kan
@Silinen üye
Cümleye büyük harfle başlanır.

Technopat Sosyal'de eskiden uyarı sistemi mevcuttu, bunu en uzun süreye kadar uyguladılar fakat kullanıcılar hatalarından vazgeçmediğinden dolayı, mecbur olarak ceza alıyorlar. Technopat Sosyal kuralları gereği, mesajınızda yazım yanlışı cümleler olduğunda ceza alırsınız (Moderatörler ceza vermek için uğraşmazlar, sizi hatalarınızdan arındırmak için uğraşırlar). Moderatörler yazım yanlışı olan cümleyi düzeltir, gereken işlemi yapar ve sizlere neden ceza aldığınızı mesaj yoluyla belirtir. Türkçe kurallarına uyduğunuz sürece, her konuya mesaj atabilirsiniz. Herkes sizin gibi böyle yorumlar yapıyordu, sonradan alıştılar. Bundan emin olabilirsiniz, azıcık sakin olmanız gerekir. Technopat Sosyal'de en alt tarafa indiğinizde, "Bize Ulaşın" sekmesine basarak sorununuzu iletebilirsiniz.
Not: Bu kuralları moderatörler değil, Technopat Sosyal yöneticileri koydu. Sizin hiçbir hakla moderatörlere karşı seviyenizi düşürmemeniz gerekir. Gerekli konuyu @Recep Baltaş veya diğer yönetici arkadaşlarla konuşursunuz, moderatörler sadece işini yapıyor.
Ayrıca, okumanız gerektiğini düşünüyorum;
Technopat Sosyal Kuralları | Technopat Sosyal

Arkadaşlar sistemi bugün alacaktık fakat biraz pahalı bir sistem alacağımız için biraz daha düşünüp sistemi tam oturtalım diyoruz. Pazartesi almayı düşünüyoruz. Acele etmeyelim dedik. Sistemin eksik yönleri var mı sizce?

RAM'ler 2133 MHz olmalı en az. Ekran kartının bence GTX 780Ti kalması sorun
oluşturmaz. İşlemci yönünde söylenecek bir şey yok. Anakart ATX olmalı, yani 400R içine mini ATX anakart konulursa 400R'a hakaret olur. Biraz bekleyin sistem toplayacağım.

Arkadaşlar sistemi bugün alacaktık fakat biraz pahalı bir sistem alacağımız için biraz daha düşünüp sistemi tam oturtalım diyoruz. Pazartesi almayı düşünüyoruz. Acele etmeyelim dedik. Sistemin eksik yönleri var mı sizce?

Öncelikle aleyküm selam. Render için sistem toplayacaksan ve işlemci ile render alacaksan, 6 çekirdek bir Intel öneririm. 4930K ile 4960X arasında fiyatına değer bir performans farkı yok. İvy-Bridge olması önemli değil, zaten işlemcilerin teraflop değerleri yerlerde geziyor. 4930K ve Rampage IV Black Edition ile harikalar yaratabilirsin. Ama tabii başka render yolları denemediysen. Bunların yanında Corsair Dominator Platinum 2400 MHz RAM öneririm. Bütçe varsa 2800. Yurt dışından temin edilebilir. Dün bütün gece deneme yaptım. Kendim de sistem toplayacağım için yoğun bir araştırma içindeyim, paramı en verimli nasıl kullanırım diye.

4.1 GHz'de çalışan AMD 8320 ve GTX 760 SLI ile dün test yaptım. 3DS Max 2014'te. Evga'in yazılımı ile anlık OC yapıp değerlendirmeler yaptım. Aynı sahneyi hem CPU ile hem GPU ile render ettim. Render motorum Vray'di. 8 çekirdekli işlemci 210 saniyede aldı render'ı. Sonra VrayRT'ye geçip GPU'yu aktif ettim. Çekirdekleri en düşük ayara getirdim, ayrıca bütün işlemlerde TDP %70'i geçmedi. Ne hikmetse ve render'ı 32 saniyede aldım. Sonra çekirdekleri 1.2 GHz'ye çıkardım ve render 27 saniyeye indi. Demek istediğim, cuda çekirdekleri ve frekansları çok çok önemli. Gönül rahatlığı ile bu ve üzeri bir ekran kartı donanımı ile çok güzel renderlar alabilirsin, çok çok makul sürede hem de. Render'ını GPU ile almayı öğren ve ekran kartına yönel. Yüksek MHz'de yüksek kapasite RAM almalısın ve yüklenebildiğin kadar GPU'ya yüklenmelisin. Quadro'lar eskide kaldı, 730 cuda'lı bir karta 2,800 lira ödüyordu insanlar. Şimdi 2880 cuda'lı bir 780Ti ile çok güzel işler yapabilirsin. Aklında ne kadar soru varsa bekliyorum.

Bu sistemi almalısın. Eğer bütçe yetiyorsa bu RAM'lerden bir tane daha alarak 32 GB quad channel kullanabilirsiniz.

ImageUploadedByTapatalk1400874111.502694.jpg

ImageUploadedByTapatalk1400874120.668624.jpg

ImageUploadedByTapatalk1400874129.221037.jpg

Hazır quadro ekran kartları yerine Gtx Titan Black alsak nasıl olur?

Evet bu sistem çok güzel olmuş hocam. 32 gb ram biraz gereksiz olmaz mı?
Quadro ekran kartlarının özelliği 3DMax'de herhangi bir oyun kartından daha fazla performans vermeleri. Üzerlerinde özel işlemci parçacıkları var bu sayede daha yüksek performans veriyorlar Render'da.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı