7000 TL sisteme anakart önerisi

Bütçe
7000

archiyek

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
7000 TL - 7250 TL arası bütçem var.
Resimdeki şekilde sistemi toplamayı düşünüyorum. Anakart konusunda bu 5 seçenekten hangisini seçmeliyim. Bu arada sistemi qpden topluyorum o yüzden bu 5 anakarttan bir tanesi olmalı.

Dosya Ekleri

• technopat soru.JPG
    technopat soru.JPG
    104,5 KB · Görüntüleme: 34
  • Anakart 5 Seçenek.jpg
    Anakart 5 Seçenek.jpg
    64,7 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba,
7000 TL - 7250 TL arası bütçem var.
Resimdeki şekilde sistemi toplamayı düşünüyorum. Anakart konusunda bu 5 seçenekten hangisini seçmeliyim. Bu arada sistemi qpden topluyorum o yüzden bu 5 anakarttan bir tanesi olmalı.
7.000 TL sisteme 1650 Super mi alıyorsunuz? Sabırlıysanız stokların gelmesini bekleyin, baharda gelecek gibi görünüyor. Daha 1 ay önce bu paraya RTX 2060'lı sistem diziliyordu.

Ekran kartından dolayı aslında hazır sisteme yöneldim. Piyasada ekran kartı yok. En son 1650 Super'e kadar düştüm. PC yi ofis için topluyorum ama aynı zamanda archicad - autocad gibi çizim programlarını da çalıştırmasını istiyorum.

Ekran kartından dolayı aslında hazır sisteme yöneldim. Piyasada ekran kartı yok. En son 1650 Super'e kadar düştüm. PC yi ofis için topluyorum ama aynı zamanda archicad - autocad gibi çizim programlarını da çalıştırmasını istiyorum.
Bekleyebiliyorsanız bekleyin. Stoklar geldiğinde alabileceklerinizi gördüğünüzde çok üzülürsünüz.

Yaklaşık olarak kaç ay beklemem gerekir ?
Bahar mevsimini bekleyin. Yani tam süre elbette kimse veremez. Ama baharda piyasa düzelecek gibi görünüyor üretim hedeflerine bakılırsa. Mart da olabilir Nisan da, Mayıs da. Bilemeyiz. Dediğim gibi sabredemem diyorsanız orası ayrı. Ama tavsiyem sabretmeniz. Aynı fiyata 3-4 kat daha güçlü PC almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı