7000 TL Video Kurgu ve Oyun İçin Sistem Önerisi

Techn0patik

Decapat
Hem grafik tasarım, render ve oyun için kullanabileceğim bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçem 7000 TL ve monitör de bu bütçenin içerisinde olacak. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör için:

Kasa:

İstersen monitörden biraz daha kısıp 60HZ. alıp kasayı GTX 1080 ve 16GB ram'li önerebilirim.

Hocam peki bir kaç aya ryzen 3000 serisi çıkacak biraz sabredin diyorlar. Ne diyorsunuz. Şu ara PC toplamak mantıksızmış.

Aceleniz yok ise 3000 serisini beklemeniz çok iyi olucağını düşünüyorum daha iyi performans ve güncellik için aynı zamanda ekran kartı noktasında yenilikler olucaktır. 2-3 ay içerisinde çıkabileceği büyük bir olasılıktır net bir bilgi verilmese bile.

Aceleniz yok ise 3000 serisini beklemeniz çok iyi olucağını düşünüyorum.

Üstad internette araştırdım bu yeni işlemciler 7nm olacağı için AMD kendileri için özel olarak gördükleri 07.07.2019 tarihinde piyasaya süreceklermiş 3000 serisi işlemcileri. Beklemeye değer mi? Şurda bir ay olsa bekleyelim de temizinden 4 ay var.

Üstad internette araştırdım bu yeni işlemciler 7nm olacağı için AMD kendileri için özel olarak gördükleri 07.07.2019 tarihinde piyasaya süreceklermiş 3000 serisi işlemcileri. Beklemeye değer mi? Şurda bir ay olsa bekleyelim de temizinden 4 ay var.
Bunu bilmiyordum üstad kusuruma bakma banada bunun yararı çok oldu teşekkür ederim

Elinde idareten bir sistem varsa beklemeye değer bence, AMD yine çok iddialı pişman olabilirsin beklemediğin için. Ayrıca işlemciyi alacaksın 2 ay sonra eski nesil olacak.
Valla bilemedim ben toplayacam herhalde. Seçimden sonra doların ne olacağı da belli değil. Yeni çıkan işlemcinin fiyatı ne olacak o da cabası...
Paranı dolara çevir :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı