7000 TL'ye işlemci ve anakart önerisi

Eğer sanallaştırma gibi çok teknik şeylerle ilgilenmiyorsan o bütçeye Ryzen 5900X ve ASUS ROG STRIX X570-E Gaming önerebilirim. Şu an bu sistemi kullanıyorum ve min 10 yıl gideri var. Elbette 5900X gibi çok çekirdekli işlemciler stok fandan fazlasına ihtiyaç duyabiliyor. Hesabının içinde sıvı soğutma vardır umarım.

Aslında fark var. Hangi testlere baktın? 11900K'yı hiç ele almayalım zaten 360mm sıvı soğutma ile 99 derece gören tek işlemci... 10900k olabilir. Ama yine 5900X hepsinden avantajlı hem güç tüketimi hem de sıcaklık olarak.

Oyun performansı konusunda videolara bakmıştım hocam 11900'ü eledim aklımda şu an 10900k, 9900k ve 5900X kaldı hocam ama AMD işlemci ve anakartlara pek uzak kaldığım için tereddüte düşüyorum

Eğer sanallaştırma gibi çok teknik şeylerle ilgilenmiyorsan o bütçeye Ryzen 5900X ve ASUS ROG STRIX X570-E Gaming önerebilirim. Şu an bu sistemi kullanıyorum vemin 10 yıl gideri var. Elbette 5900X gibi çok çekirdekli işlemciler stok fandan fazlasına ihtiyaç duyabiliyor. Hesabının içinde sıvı soğutma vardır umarım.

X570-E kullandım önermiyorum. Çipset ısınma sorunu var ve bazı ekran kartları çipset soğutma bloğundan dolayı oturmuyor. Bu ısıyı bende çektim.

Eğer sanallaştırma gibi çok teknik şeylerle ilgilenmiyorsan o bütçeye Ryzen 5900X ve ASUS ROG STRIX X570-E Gaming önerebilirim. Şu an bu sistemi kullanıyorum vemin 10 yıl gideri var. Elbette 5900X gibi çok çekirdekli işlemciler stok fandan fazlasına ihtiyaç duyabiliyor. Hesabının içinde sıvı soğutma vardır umarım.

H100-I Pro aktif olarak bilgisayarımda var hocam, hayır normal oyun ve gezinme için kullanacağım.

Oyun performansı konusunda videolara bakmıştım hocam 11900'ü eledim aklımda şu an 10900k, 9900k ve 5900X kaldı hocam ama AMD işlemci ve anakartlara pek uzak kaldığım için tereddüte düşüyorum

Intel zamanında piyasada tekeldi. Ondan dolayı bu algı oluştu insanlarda. Ama size bunun garantisini verebilirim AMD hem anakart sayesinde daha ucuza gelecek hemde daha uzun ömürlü olacak.

Intel zamanında piyasada tekeldi. Ondan dolayı bu algı oluştu insanlarda. Ama size bunun garantisini verebilirim AMD hem anakart sayesinde daha ucuza gelecek hem de daha uzun ömürlü olacak.

4800 liraya alabilirim hocam 5900X, peki anakart olarak ne önerirsiniz X570 önermişsiniz bir arkadaş da B550 önermiş indirimdeymiş o da siz hangisini uygun görürsünüz. H100'i - Pro sıvı soğutmam var belirtmemişim konuda.

4800 liraya alabilirim hocam 5900X, peki anakart olarak ne önerirsiniz X570 önermişsiniz bir arkadaş da B550 önermiş indirimdeymiş o da siz hangisini uygun görürsünüz. H100'i - Pro sıvı soğutmam var belirtmemişim konuda.

Arkadaşın önerdiği indirimdeymiş alınır.

Geri
Yukarı